مصرف فرآورده‌های نفتی در منطقه تربت‌حیدریه کاهش یافت

تربت‌حیدریه- ایرنا- مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه تربت‌حیدریه حجم توزیع انواع سوخت را در این منطقه از ابتدای امسال تاکنون ۲۶۰ میلیون لیتر اعلام و بیان کرد: این میزان در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۱۰ درصد کمتر شده است.

جواد بلندی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر این اساس در مدت یاد شده بیش‌از ۶۴ میلیون لیتر بنزین در این منطقه توزیع شد که این میزان در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۲۲ درصد کاهش داشته است.
وی ادامه داد: همچنین در این مدت شاهد کاهش مصرف نفت سفید به میزان ۴۷ درصد، گاز مایع ۱۲ درصد و نفت کوره ۳۵ درصد در این منطقه بوده‌ایم اما میزان مصرف نفت گاز رشدی نداشته است.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه تربت‌حیدریه مهمترین دلایل کاهش مصرف سوخت را راستی‌آزمایی مصرف‌کنندگان در بخشهای مختلف مصرف، اجرای طرحهای توزیع الکترونیکی نفت سفید و گاز مایع و همچنین شیوع ویروس همه‌گیر کرونا ذکر و بیان کرد: از ابتدای امسال حدود ۳۸ میلیون مترمکعب گاز طبیعی در تربت‌حیدریه مصرف شد که معادل آن شاهد صرفه‌جویی در مصرف بنزین بوده‌ایم.

بلندی افزود: رشد ۱۴ درصدی مصرف گاز طبیعی در مرداد ماه امسال نسبت به مدت مشابه پارسال، بیانگر استقبال مردم از گاز طبیعی به عنوان سوخت جایگزین در بخش حمل و نقل است.

وی همچنین فرهنگ‌سازی برای مصرف بهینه انرژی، توسعه جایگاههای عرضه سوخت سی.‌ان.‌جی، دوگانه‌سوز کردن رایگان خودروهای عمومی، تبدیل سوخت صنایع پرمصرف و نیز اجرای طرح توزیع الکترونیکی انواع فرآورده‌های نفتی و گاز مایع را از جمله اقدامات مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه تربت‌حیدریه به منظور کمک به توسعه اقتصاد و تحقق جهش تولید بر شمرد.
وی ادامه داد: روزانه بیش از ۲۴۵ هزار متر مکعب گاز سی.‌ان‌.جی از طریق ۱۸۰ نازل در۳۲ باب جایگاه عرضه سوخت گاز طبیعی در منطقه تربت حیدریه توزیع‌ می‌شود که نقش بسزایی در کاهش مصرف بنزین، حفظ محیط زیست و بهینه سازی مصرف انرژی دارد.

مرکز شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت‌حیدریه در فاصله ۱۵۰ کیلومتری جنوب‌ مشهد واقع است. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =