انتقاد شدید گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور فلسطین از رژیم صهیونیستی

تهران-ایرنا- «مایکل لینک» گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور فلسطین روز پنجشنبه با انتشار بیانیه‌ای، از رژیم صهیونیستی به دلیل افزایش محدودیت‌ها و محاصره نوار غزه و رو به رو کردن بیش از ۲ میلیون نفر با یک بحران انسانی به شدت انتقاد کرد.

به گزارش سایت خبری "سبیل" ارگان مسیحیان فلسطین، مایکل لینک، گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور فلسطین به شدت از محاصره نوار غزه توسط رژیم صهیونیستی انتقاد کرد.

لینک با اشاره به اینکه در نتیجه ۱۴ سال محاصره نوار غزه توسط رژیم صهیونیستی فقر در این منطقه ریشه دوانده است اظهار داشت: ما دیگر در آستانه یک بحران انسانی قرار نداریم بلکه اکنون در وسط این بحران هستیم. این یک فاجعه ساخته دست انسان است اما اگر اراده ای سیاسی وجود داشته باشد به سرعت قابل حل است.

وی گفت: غزه نیازی به راه حل‌های موقت ندارد، بلکه به جای آن ضروری است تا محاصره پایان یابد و از حق توسعه اقتصادی و تعیین سرنوشت خود برخوردار شود. صلح واقعی و بازسازی غزه تنها با احترام کامل به حقوق ابتدایی ۲ میلیون فلسطینی ساکن آنجا محقق خواهد شد.

لینک با ابراز نگرانی از افزایش تنش‌ها در غزه، عنوان داشت: رژیم صهیونیستی به جای برداشتن قدم‌های موثر به منظور بهبود شرایط غیرنظامیان و رفع محاصره نوار غزه، اقدامات محدود کننده خود را ادامه داده است. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =