درخواست ۳۵ واحد گلخانه محلات برای دریافت تسهیلات خسارت کرونا تائید شد

خمین - ایرنا - سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی محلات گفت: ۳۵ گلخانه دار محلاتی خسارت دیده از کرونا در سامانه کارا ثبت نام کردند و درخواست تسهیلات آنها تائید شده است.

« احمدرضا جعفری » روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این گلخانه داران از تسهیلات ۱۳ هزار و ۵۶۰ میلیون ریالی برای جبران خسارت ناشی از ویروس کرونا استفده می‌کنند.
وی بیان کرد: از محل صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی، ۲۰ میلیارد ریال به شرکت تعاونی گل و گیاه محلات و ۱۰ میلیارد ریال به به یکی از تولید کنندگان گل این شهرستان برای تامین نهاده تخصیص یافت.
سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی محلات یادآور شد: شیوع ویروس کرونا از اسفند پارسال در کشور بیش از ۲۰۰ میلیارد ریال به واحدهای تولید گل و گیاه این شهرستان به دلیل نبود بازار فروش، خسارت وارد کرد.
جعفری اضافه کرد: ۳۲ هکتار از سطح گلخانه‌های محلات مربوط به تولید گل‌های شاخه بریده و فصلی است.
وی بیان کرد: این گلخانه‌ها پارسال بیش از هفت میلیون و ۳۵۰ هزار شاخه گل و گلدان تولید کردند و ۸۰ بهره‌بردار از این واحدها به دلیل شیوع کرونا متحمل خسارت شدند.
سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی محلات با بیان اینکه ۳۰ درصد از مردم محلات در صنعت گل اشتغال دارند، ادامه داد: سابقه گل‌کاری در محلات بیش از ۷۰ سال است و اکنون ۷۰۰ واحد تولید و پرورش گل و گیاهان زینتی در این شهرستان فعال است
سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی محلات افزود: این شهرستان بیشترین سطح زیر کشت و پرورش انواع گل و گیاه زینتی را در کشور دارد و  تولید ۳۵۰ گونه مختلف گیاهان زینتی، آپارتمانی و فضای سبز، محلات را به یکی از قطب‌های پرورش و تجارت گل و گیاه ایران تبدیل کرده است.
محلات واقع در جنوب استان مرکزی با ۵۵ هزار نفر جمعیت، قطب تولید سنگ تزئینی ساختمان، ماهیان زینتی و گل و گیاه کشور است.


 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =