تقویت شهرهای کوچک و مرزی از سیاست‌های وزارت کشور است

قصرشیرین- ایرنا- مدیرکل حوزه ریاست و نماینده ویژه معاون عمرانی وزیر کشور، تقویت شهرهای مرزی و کوچک را از سیاست‌های وزارت کشور دانست و گفت: تلاش در این زمینه در دستور کار مجموعه معاونت عمرانی سازمان شهرداری ها و دهیای های وزارت کشور قرار دارد.

«مجید عبداللهی» روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از مرز خسروی شهرستان قصرشیرین، در گفت وگو با خبرگار ایرنا، بازدید امروز از شهرستان قصرشیرین را به منظور مشاهده کاستی ها اعلام کرد و افزود: در همین راستا وضعیت زیرساخت و امور عمرانی شهرهای کوچک بررسی شده و گزارش آن تهیه می‌شود تا بخشی از مشکلات و کاستی‌ها در برنامه‌ریزی میان مدت و از محل اعتباراتی که در اختیار وزارت کشور است با همکاری استانداری کرمانشاه انجام  شود.

وی در ادامه گفت: اکنون ۱۴۱ هزار هکتار در کشور بافت فرسوده داریم که حدود ۵۵ هزار هکتار حوزه بافت‌های حاشیه‌ای ناکارآمد در متن شهر یا حاشیه شهر قرار دارد و تولیت اصلی انجام کار توسط ستاد بازآفرینی شهری  زیر مجموعه وزارت راه و شهرسازی است.

                                                                        

مدیر کل حوزه ریاست و نماینده ویژه معاون عمرانی وزیر کشور در امور شهرداری‌ها گفت یکی از بازیگران اساسی بافت های فرسوده شهرداری هاست و مدیریت شهری در قبال آن مسوولیت هایی دارد اما در حاشیه نشینی چند مساله را باید حل کنیم که اولی مالکیت است.

عبداللهی ادامه داد: تا مالکیت اراضی  و سنددارکردن آن روشن نشود بارگذاری و برنامه ریزی انجام نمی شود.

او اضافه کرد: در محله های حاشیه شهر قصرشیرین شامل «پالی آباد» و «امیدوار» ۴۸۰ تا ۵۰۰ خانوار داریم که باید مالکیتشان مشخص شود و با روشن شدن مالکیت و تهیه نقشه اجرایی بعد می توانیم برنامه ریزی کنیم.

وی ادامه داد: ما در خصوص این محلات با وزارت راه و شهرسازی هماهنگی می کنیم و خود مجموعه شهرداری نیز برنامه هایی دارد اما همه این ها منوط به نقشه اجرایی است که اگر تهیه شود دستگاه های خدمات رسان پای کار می‌آیند.

قصرشیرین در غرب کرمانشاه بیش از۲۷ هزار تن جمعیت و ۱۸۶کیلومتر مرز با عراق دارد که در امتداد این مرزها ۲ مرز رسمی خسروی و پرویزخان فعال است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =