مدارس بروجرد با رعایت پروتکل‌های بهداشتی  بازگشایی می‌شود

بروجرد - ایرنا - مدیر آموزش و پرورش بروجرد گفت: مدارس این شهرستان در تمام مقاطع تحصیلی براساس مصوبات ستاد کرونا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی بازگشایی می‌شود.

 محمد مهرافزون روز پنجشنبه در جلسه توجیهی شیوه بازگشایی مدارس بروجرد افزود: مدارس پر جمعیت با تراکم بالا متناسب با شرایط مدرسه و متراژ کلاس درس ها با رعایت پروتکل بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی دایر می شود.

وی اظهار داشت: فاصله اجتماعی باید براساس حداقل یک و نیم تا ۲ متر با گروه بندی روزهای زوج و فرد به صورت حضوری و غیر حضوری در وضعیت زرد انجام می گیرد.

مهرافزون بیان کرد: زمان آموزش براساس برنامه هفتگی هر زنگ در ابتدایی ۲۵ دقیقه در متوسطه اول و دوم و فنی حرفه ای  ۳۵ دقیقه است.

وی تاکید کرد: حضور دانش آموزان در مدارس کم جمعیت به ویژه روستاها با حفظ پروتکل بهداشتی به صورت وضعیت سفید و حضوری دایر می باشند.

مدیر آموزش و پرورش بروجرد اضافه کرد: کلیه مدیران و عوامل اجرایی و معلمان و دبیران مدارس در سه وضعیت برای بازگشایی مدارس توجیح شده اند و مدارس ما برای سه وضعیت برنامه هفتگی تنظیم کرده اند تا دانش آموزان و اولیا برای ادامه تحصیل فرزندانشان دغدغه نداشته باشند.

مهرافزون ادامه داد: برخی مدارس نیز با توجه به شرایطی که دارند، براساس تصویب شورای آموزشی مدرسه دایر میشود.

مدیر آموزش و پرورش بروجرد با اشاره به اینکه شبکه شاد شبکه رسمی در فضای مجازی آموزش و پرورش است، افزود: امروز مدیران ما می‌بایست مدیران مقابله با بحران باشند و برای هر شرایط سختی برنامه‌ریزی لازم را داشته باشند و تدابیری بیندیشند که دانش آموزان ما با افت تحصیلی مواجه نشوند و مدیران به همراه عوامل اجرایی کارگروه تشکیل دهند تا دانش آموزان را در شبکه شاد رصد کنند.

مهرافزون خاطرنشان کرد: مدیران ما در رأس مدارس می‌بایست برنامهریزی لازم را جهت شرکت دانش آموزان در شبکه شاد داشته باشند و مکمل‌های آموزشی در کنار شبکه شاد را برای دانش آموزان به صورت کاربردی اجرا کنند.

وی گفت : هم اکنون ۸۵ درصدمدارس ابتدایی بروجرد تحت پوشش شبکه شاد هستند.

  وی ادامه داد: بیش از ۵۵هزار دانش آموز در سطح  ۴۳۰واحد آموزشی سال تحصیلی جدید را از ۱۵شهریور آغاز خوهند نمود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =