دانش آموزان اردکان با رعایت اصول بهداشتی به مدرسه می روند

یزد- ایرنا - رییس آموزش و پرورش اردکان با اشاره به شیوع ویروس کرونا و نگرانی والدین از بازگشایی واحدهای آموزشی تاکید کرد که تمامی مدرسه های شهرستان با رعایت پروتکل های بهداشتی ازشنبه هفته آینده برابر ۱۵ شهریور ماه آماده حضور دانش آموزان است.

ابوالفضل کارگر روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: به منظور آمادگی معلمان و مدیران مدارس مبنی بر رعایت پروتکل های بهداشتی، دوشنبه هفته جاری رزمایش حضوری و غیرحضوری برگزار شد.

وی به خانواده ها اطمینان داد که برگزاری کلاس های درس فشرده با تجمع کمتر دانش آموزان تقسیم بندی شده است.

دبیر شورای آموزش و پرورش اردکان با اشاره به نقش ارزنده والدین برای تعلیم و تربیت فرزندان در سال تحصیلی پیش رو، تصریح کرد: تلاش بر این است که نگرانی والدین کمتر شود.

بازدید فرماندار اردکان از تعدادی مدارس

همچنین بهروز شهابی زاد رییس شورای آموزش و پرورش و فرماندار اردکان در آستانۀ ۱۵ شهریور، روز بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی جدید از چند مدرسه شهرستان بازدید کرد.

این بازدید به‌منظور بررسی میزان آمادگی آموزش‌ و پرورش برای آموزش حضوری دانش‌آموزان در سال تحصیلی ۱۴۰۰ - ۱۳۹۹، تهیه زیرساخت‌های لازم برای آموزش مجازی (غیرحضوری) و نیز وضعیت بهداشتی مدرسه ها برای امنیت خاطر خانواده‌ها در بارۀ بیماری کووید- ۱۹ انجام شد.

 سال تحصیلی جدید، از ۱۵ شهریور ۹۹ و با شرایط ویژه برای مقابله با کرونا آغاز می‌شود و ۲ هزار و ۲۰۰ دانش آموز کلاس اول برای نخستین بار به  مدرسه می روند و در مجموع ۲۱ هزار دانش آموز در ۱۳۹ مدرسه سال تحصیلی را آغاز می کنند.

شهرستان ۱۰۵ هزار نفری اردکان که مرکز آن در ۶۰ کیلومتری شمال شهر یزد قرار دارد، متشکل از شهرهای عقدا، احمدآباد و اردکان است.

همچنین ۱۱ شهریور ماه جاری استاندار یزد با اشاره به بازگشایی مدارس همزمان با سراسر کشور در استان گفت: دست اندرکاران نظام آموزشی باید اقدامات اتخاذ شده در این راستا را برای اولیا دانش آموزان توضیح دهند تا احساس امنیت در خانواده ها ایجاد و زمینه نگرانی آنها رفع شود.

محمدعلی طالبی در سی و چهارمین اجلاس سراسری مدیران و رییسان آموزش و پرورش کشور که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد ،با اشاره به تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا برای بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید، افزود: باید به والدین دانش آموزان اطمینان خاطر داد که بازگشایی مدارس با رعایت تمامی شیوه ‌های بهداشتی آغاز می‌شود. 

وی خاطر نشان کرد: باید بستر فضای مجازی برای تمامی دانش آموزان در راستای فرایند یاددهی و یادگیری در استان نیز مهیا شود.

همچنین سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دیروز ( چهارشنبه ) گفته بود که از اوایل اسفند ماه ۹۸  تاکنون ۳۷۸ هزار و ۷۵۲ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده اند و با فوت ۱۲۵ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد افراد متوفی به ۲۱ هزار و ۷۹۷ نفر رسیده است.

سیما سادات لاری بیان کرد: از ۲۴ ساعت گذشته تاظهر ۱۲ شهریور ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، یک هزار و ۸۵۸ بیمار جدید مبتلا به کووید- ۱۹ در کشور شناسایی شدند  که یک هزار و ۱۳۶ نفر آنها بستری شدند.

وی ادامه داد:  تاکنون ۳۲۶ هزار و ۸۰۱ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند و سه هزار و ۶۹۳ نفر از بیماران بدحال تحت مراقبت قرار دارند که تاکنون سه میلیون و ۲۸۱ هزار آزمایش تشخیص کووید- ۱۹ در کشور انجام شده است.

وی بیان کرد: بر اساس آخرین اطلاعات کرونا در کشور، استان‌های تهران، مازندران، گیلان، قم، اصفهان، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، کرمان، خراسان شمالی، سمنان، یزد، زنجان و قزوین در وضعیت قرمز قرار دارد و شرایط در آذربایجان غربی، البرز، فارس، لرستان، هرمزگان، اردبیل، بوشهر، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، خراسان جنوبی، مرکزی، ایلام، چهارمحال و بختیاری، گلستان و خوزستان درحالت هشدار است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =