ظرفیت صادرات تجهیزات نظامی و غیرنظامی را داریم

تهران- ایرنا- مدیرعامل سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع درباره حجم مراودات و روابط دفاعی ایران پس از لغو تحریم‌های تسلیحاتی، گفت: این ظرفیت را داریم که در یک سال بالغ بر چند میلیارد دلار صادرات تجهیزات نظامی در حوزه‌های نظامی و غیرنظامی داشته باشیم.

به گزارش ایرنا، دریادار امیر رستگاری صبح پنجشنبه در حاشیه افتتاح نمایشگاه نهضت قطعه‌سازی وزارت دفاع در جمع خبرنگاران، درباره آخرین وضعیت پروژه‌های این سازمان شامل ناوشکن دنا، زیردریایی بعثت و هواناو پیروزان، اظهار داشت: ناوشکن دنا را امسال تحویل نیروی دریایی ارتش جمهوری خواهیم داد و کار ساخت زیردریایی بعثت نیز آغاز شده است. ساخت زیردریایی در دنیا معمولا حدود ۱۵ سال طول می‌کشد؛ اما با توجه به تجربیاتی که در ساخت زیردریایی‌های فاتح و غدیر به دست آورده‌ایم، تلاش می‌کنیم این زمان را کاهش دهیم.

مدیرعامل سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع درباره هواناو پیروزان نیز با بیان اینکه امیدواریم تا پایان سال این هواناو تحویل نیروی دریایی ارتش داده شود، خاطرنشان کرد: این هواناو از سرعت بسیار زیادی برخوردار است و با توجه به تسلیحاتی که برای آن در نظر گرفته شده است، یک هواناو تهاجمی است و با توجه به مواد خوب به‌کار رفته در ساخت آن از قابلیت رادارگریزی بالایی برخوردار است.

رستگاری ادامه داد: این هواناو همچنین توانایی جابجایی نیرو و تجهیزات و ورود به دریا از هر نقطه سواحل کشور را دارد.

وی درباره ویژگی پرتابگرهای عمودی موشک که قرار است بر روی ناوشکن‌های نیروی دریایی ارتش نصب شود، عنوان کرد: این پرتابگرها برای شلیک موشک‌های کروز سطحی برد بلند خواهد بود.

مدیرعامل سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع درباره حجم مراودات و روابط دفاعی ایران پس از لغو تحریم‌های تسلیحاتی، گفت: ما این ظرفیت را داریم که در یک سال بالغ بر چند میلیارد دلار صادرات تجهیزات نظامی در همه حوزه‌ها و برخی حوزه‌های غیرنظامی داشته باشیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha