۱۳ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۲۱
کد خبرنگار: 1273
کد خبر: 84025277
۰ نفر

برچسب‌ها

۲ واحد داروخانه متخلف در میاندوآب پلمب شد

مهاباد- ایرنا- مدیر شبکه بهداشت و درمان میاندوآب گفت: ۲ واحد داروخانه متخلف که بدون داشتن مسوول فنی فعالیت می‌کرد توسط کارشناسان نظارت بر دارو و مواد مخدر این شهرستان پلمب شد.

سهراب حیدری روز پنج‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در راستای صیانت از حقوق شهروندی و به علت اهمیت دارو و جلوگیری از به وجود آمدن تخلفات احتمالی در داروخانه‌ها  که ممکن است در نوع خود تهدیدی جدی برای شهروندان باشد، مجریان امر نظارت‌های ویژه‌ای بر عملکرد و فعالیت داروخانه‌ها به عمل می‌آورند.

وی افزود: در این زمینه واحد نظارت بر دارو و مواد مخدر شبکه بهداشت و درمان میاندوآب در بازدید میدانی از داروخانه‌های این شهر، به منظور ارتقای بهداشت و سلامت عمومی مردم متوجه تخلف این دو داروخانه شدند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان میاندوآب بیان کرد: کارشناسان نظارت بر دارو و مواد مخدر این اداره، خارج از وقت کاری اداری به همراه کارشناسان حقوقی و بازرس دارویی از وضعیت عمومی داروخانه های سطح شهر میاندوآب بازدید به عمل آوردند.

وی افزود: در این بازدید، داروهای غیرمجاز و تاریخ گذشته در داروخانه‌ها مشاهده نشد ولی در صورت مشاهده نیز پس از جمع‌آوری داروها، داروخانه متخلف با تذکر جدی گرفته و در صورت تکرار با پلمب می‌شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان میاندوآب در ادامه گفت: آنچه در این بازدید مایه نگرانی را در پی داشت، ناشی از عدم حضور مسوول فنی در بعضی از داروخانه‌های این شهرستان بود.

حیدری با اشاره به اینکه مردم باید بدانند که هر داروخانه باید حداقل یک نفر مسوول فنی داشته باشد، افزود: مسوول فنی باید در تمام ساعات کار داروخانه، حضور فعال و موثر داشته و بر روند فروش و تحویل دارو و نسخه پیچی دارو فروشان نظارت کند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان میاندوآب با بیان اینکه نسخه بیماران و داروهای آنان باید نظارت مسوول فنی تحویل داده شود، گفت: مسوولیت اشتباه در تحویل دارو به بیماران متوجه مسوول فنی داروخانه است و گاهی اوقات نیز مشاهده شده که تحویل اشتباه دارو به بیمار مشکلات جبران ناپذیری برای وی در پی داشته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =