۶ صیاد ماهی در شهرستان‌های ماهنشان و ابهر در دام محیط‌بانان افتادند

زنجان - ایرنا - فرمانده یگان حفاظت اداره کل محیط زیست استان زنجان گفت: ۶ صیاد ماهی، طی یک ماه اخیر از سوی محیط بانان شهرستان‌های ماهنشان و ابهر دستگیر شدند.

اسماعیل قلی زاده روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پنج نفر از این صیادان غیرمجاز ماهی، حین صید ماهیان رودخانه ای قزل اوزن واقع در ماهنشان و یک صیاد خاطی نیز در سد کینه ورس ابهر در دام محیط بانان افتادند.

وی اظهار داشت: چهار نفر از صیادان دستگیر شده، غیربومی بودند که لاشه ۳۵۰ قطعه ماهی رودخانه ای از نوع زردپر و سس به همراه ۲ رشته تور ماهیگیری پرتابی از آنان به دست آمد و مبلغ ۳۶ میلیون ریال نیز به عنوان جریمه ضرر و زیان به محیط زیست، دریافت شد.

قلی زاده با بیان اینکه از دیگر صیاد خاطی دستگیر شده در رودخانه قزل اوزن نیز لاشه ۱۴ قطعه ماهی و سه عدد لنسر ماهیگیری به دست آمد، افزود: از این صیاد غیرمجاز نیز مبلغ ۲۸ میلیون ریال جریمه به عنوان ضرر و زیان وارده به محیط زیست، اخذ شد.  

وی تصریح کرد: یک صیاد غیربومی نیز حین ماهگیری در سد کینه ورس شهرستان ابهر به دام مامورین یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان افتاد که از این فرد متخلف نیز لاشه ۱۵۰ قطعه ماهی و ۱۵ عدد لنسر و سایر ادوات ماهیگیری کشف و ضبط شد.

قلی زاده با بیان اینکه از این صیاد خاطی مبلغ ۳۰ میلیون ریال جریمه به عنوان ضرر و زیان به محیط زیست دریافت شد، افزود: این ۶ صیاد غیرمجاز از لحاظ جنبه عمومی جرم نیز به مراجع قضایی شهرستان‌های ماهنشان و ابهر، معرفی شدند تا مورد اعمال قانون قرار گیرند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =