برخورداری ۴۵۰ خانواده زندانیان از حمایت کمیته امداد خراسان شمالی

بجنورد- ایرنا- مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان شمالی گفت: هم‌اکنون ۴۵۰ خانواده زندانیان جرایم غیرعمد زیر پوشش این نهاد و از حمایت‌های آن بهره‌مند هستند.

مجید الهی راد روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ۶۲ درصد از خانوارهای زندانی زیر حمایت این نهاد ساکن مناطق شهری و ۳۸ درصد آنان نیز در مناطق روستایی ساکن هستند.

وی با اشاره به ارایه خدماتی چون پرداخت کمک‌هزینه زندگی و اهدای جهیزیه به خانواده های زندانی اظهار داشت: اعطای وام‌های قرض‌الحسنه اشتغال و ارایه خدمات مشاوره‌ای و حقوقی با هدف پیشگیری از آسیب‌های احتمالی وارده از دیگر کمک ها به این خانواده ها است.

الهی راد با بیان اینکه زمینه اشتغال سرپرستان خانوار زندانی بعد از آزادی با اهدای وام و تسهیلات کم بهره فراهم می شود،  تصریح کرد: در راستای کمک به حل مشکل این خانواده ها در سال جاری یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال وام قرض الحسنه به خانواده هایی که سرپرست آنان زندانی است، با اولویت نیاز آنها پرداخت شده است.

وی با اشاره به اینکه پرداخت مستمری به خانواده زندانیان به تعداد اعضای خانوار بستگی دارد، افزود: برای خانوارهای یک نفره ۲ میلیون ریال، دونفره سه میلیون و ۵۰۰ هزار ریال، سه نفره چهار میلیون و ۶۰۰ هزار ریال و پنج نفر به بالا ۶ میلیون و ۹۰۰ هزار ریال مستمری توسط کمیته امداد پرداخت می شود.

بیش از ۶۰ هزار و ۲۵۵ خانوار با جمعیتی در حدود ۱۱۲ هزار نفر در خراسان شمالی زیر پوشش خدمات حمایتی کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند.

این استان ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد که ۴۴ درصد آنان در روستاها سکونت دارند.

خراسان شمالی از نظر سرانه درآمد خانوار، در رده آخرین استانهای کشور قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =