تکمیل پیست موتورسواری و اتومبیلرانی اصفهان نیازمند اعتبار است

اصفهان - ایرنا - رییس هیات موتورسواری و اتومبیلرانی استان اصفهان گفت: تکمیل پیست اتومبیلرانی و موتورسواری نقش جهان اصفهان با ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی نیازمند اعتبار است.

احمد بازوبندی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: عملیات اجرایی و توسعه پیست اتومبیلرانی و موتورسواری نقش جهان اصفهان از سال ۹۷ تاکنون بخوبی پیش رفته و ساخت جایگاه تماشاچیان، تامین روشنایی محوطه و فضا سازی پیست تا حد زیادی انجام شد.
وی با بیان اینکه این پیست حدود ۱۸۶ هزار مترمربع مساحت دارد اضافه کرد: از آن سال تاکنون بالغ بر ۴۵۰ میلیون تومان برای احداث این مجموعه اختصاص پیدا کرد و با توجه به افزایش قیمت ها و وسایل حدود ۱۰ میلیارد تومان برای تکمیل آن نیاز است.

رییس هیات موتورسواری و اتومبیلرانی استان اصفهان با تاکید بر اینکه توسعه ورزش موتورسواری و اتومبیلرانی اصفهان نیازمند برخی تجهیزات و وسایل است خاطرنشان کرد: برای مثال موتور و همچنین یدک‌کش خودرو از جمله وسایلی است که برای این رشته های ورزشی در اصفهان نیاز داریم.

بازوبندی با اشاره به اینکه اصفهان در بخش بانوان از جمله پیشتازان کشوری به شمار می‌رود اظهارداشت: در بسیاری از مسابقات ملی سکوهای قهرمانی از آن ورزشکاران اصفهانی می‌شود و چنانچه بتوانیم در قهرمان پروری بیش از گذشته فعالیت کنیم شاهد افزایش ورزشکاران و حضور موفق آنها در میادین خواهیم بود.

وی به برنامه ریزی برای تاسیس آکادمی آموزشی رشته های مرتبط با موتورسواری و  اتومبیلرانی اشاره کرد و گفت: آموزش مداوم برای توسعه این رشته ها ضروری است، از سوی دیگر اختصاص اعتباری مجزا برای ورزش بانوان در این رشته می‌تواند سبب پیشرفت آنان شود.

رییس هیات موتورسواری و اتومبیلرانی اصفهان درباره شیوع ویروس کرونا و تاثیراتش  بر این رشته اظهارداشت: همه گیری بیماری کووید-۱۹ سبب برگزاری رویدادها و مسابقات بدون حضور تماشاچی شد که کاهش درآمدزایی هیات را در پی داشت.

در استان اصفهان حدود ۲۵۰ ورزشکار در رشته های مختلف موتورسواری و اتومبیلرانی در دو بخش آقایان و بانوان فعالیت می‌کنند.

این استان بیش از ۳۱۱ هزار ورزشکار سازمان یافته و یک هزار و ۷۰۰ باشگاه ورزشی دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =