استاد دانشگاه: گفتمان مقاومت اسلامی با شهادت رئیسعلی دلواری آغاز شد

بوشهر-ایرنا- ایرج مزارعی مدرس دانشگاه و کارشناس مسائل امنیت ملی در یادداشتی با عنوان "آغاز گفتمان مقاومت اسلامی با شهادت ریسعلی دلواری" به تجزیه و تحلیل این موضوع پرداخته است.

در یادداشت مزارعی که نسخه‌ای از آن به خبرگزاری جمهوری اسلامی در بوشهر نمابر شد، آمده‌است: انگلیس چهار بار از طریق خلیج فارس به استان بوشهر تجاوز کرد که در هر چهار تجاوز با شکست ذلیلانه و محقرانه مواجه شد و اوج آن مبارزه مقتدرانه شهید ریسعلی دلواری است.

 در آن نبرد، شهید رئیسعلی موفق شد با استمداد از فتوی علماو مراجع دینی وقت ضربه سختی به متجاوزان انگلیسی بزند و با کشتن حدود پنج‌هزار نیروی انگلیسی در حدود هفت سال برای همیشه خیال حمله نیروهای متجاوز در خلیج فارس به بوشهر را دفن ‌کند.
این درخت تنومند مقاومت، استبدادستیزی، ضد استعماری و وطن پرستی که با خون شهید رئیسعلی دلوار آبیاری شد، در رگ و خون کل مردمان استان بوشهر ساری است طوری که اوج آن را در دوران دفاع مقدس و در مبارزه مستقیم با امپریالیسم جهانی آمریکا دیدیم.
 نبردی که در آن شهید مهدوی و همرزمانش توانستند هیمنه و هژمونی آمریکا را بشکنند و با انهدام بالگرد سوپر کبری آمریکا متجاوزان به حریم آبهای ایران اسلامی را برای همیشه در دریا غرق کردند.
 خون رئیسعلی دلواری همچنان در رگ و پوست فرزندان بوشهر در جاری است و هر روز هم این جوشش پررنگتر از گذشته می‌شود طوری که می‌توان به دستگیری شناور جنگی آمریکا در همین چند سال گذشته توسط دریادلان منطقه دوم نیروی دریایی سپاه بوشهر اشاره کرد که این حافظان حریم دریایی کشور توانستند با اقتدار و قدرت دریایی خود و اسارت ۱۰ تکاور دریایی ارتش آمریکا، بار دیگر همینه استعمارگر جهانی یعنی آمریکا را لگدمال کنند.
بدون شک این اقتدار و مقاومت فرزندان ایران اسلامی امروز مرهون خون شهیدانی چون "شهید ریسعلی دلواری و شهید مهدوی" و سایر شهدای انقلاب اسلامی است که چنان موقعیت استراتژیکی برای کشورمان فراهم کرده‌است که بدون اغراق باید گفت هم اکنون امنیت کامل خلیج فارس بدست فرزندان ایران عزیز است و هر تحرک و فعل و انفعالی بدون هماهنگی با دریادلان ایرانی بی فایده است.
بنابراین بی جهت نیست اگر اذعان کنیم که " گفتمان جریان مقاومت " امروز در ایران و منطقه خلیج فارس مرهون سردار مبارزه با زیادخواهی و استعمار ستیزی، شهید رئیسعلی دلواری است که با مجاهدت و مقاومت خود قیادت و اقتدار خاصی به کشورمان داده اند، تا آنجا که ایران را به کشوری قدرتمند در بعد ژئوپلتیکی، ژئواستراتژیکی و ژئواکونومیکی در منطقه خلیج فارس تبدیل کرده‌اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =