رعایت قانون تبلیغات از سوی کاندیداهای انتخابات الزامی است

سنندج - ایرنا - سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کردستان با بیان اینکه رعایت قانون تبلیغات انتخابات از سوی کاندیداهای راه یافته به دور دوم الزامی است، گفت: از ساعت ۲۴ چهارشنبه ۱۳ تا هشت صبح پنجشنبه ۲۱ شهریور برای انجام تبلیغات کاندیداها زمان تعیین شده است.

محمدابراهیم زارعی روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تدابیر لازم برای برگزاری باشکوه و سالم مرحله دوم انتخابات در حوزه انتخابیه بیجار اتخاذ شده و آمادگی کامل برای این مرحله از انتخابات در شهرستان فراهم است.

وی اضافه کرد: از ۲ کاندیدای راه یافته به دور دوم انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در شهرستان بیجار درخواست داریم براساس آنچه قانون تعیین کرده تبلیغات خود را انجام و از تخریب یکدیگر پرهیز کنند.

زارعی افزود: کاندیداها همچنین طرفداران و هواداران خود را در خصوص رعایت قانون تبلیغات توجیه کرده و اجازه ندهند خارج از مقررات و دستورالعمل های ستاد انتخابات کشور و استان، تبلیغاتی صورت گیرد.

رییس ستاد انتخابات استان کردستان یادآور شد: همه تلاش عوامل دست اندرکار انتخابات برگزاری سالم و در کمال نظم و آرامش است که این مهم با مشارکت مردم، کاندیداها و طرفداران آنها امکانپذیر است.

زارعی تاکید کرد: به مردم شهرستان بیجار اطمینان می‌دهیم انتخابات در نهایت سلامت برگزار شود و از آرای آنها به خوبی صیانت خواهیم کرد و جای هیچگونه نگرانی نیست.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: آرای مردم حوزه انتخابیه بیجار به منظور تعیین نماینده این شهرستان در دور دوم انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در ۱۱۲ شعبه اخذ می‌شود که ۴۱ مورد آن شهری و ۷۱ مورد نیز روستایی است.

وی افزود: همچنین از ۱۱۲ شعبه اخذ رای ۳۹ مورد آن ثابت و ۷۳ مورد نیز سیار پیش‌بینی شده که واجدان شرایط رای در این شهرستان باید نماینده خود در مجلس شورای اسلامی را از بین ۲ نامزد راه یافته به دور دوم انتخابا کنند.

طبق تقویم انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی مقرر بود دور دوم این همایش سیاسی ۲۹ فروردین ۱۳۹۹ برگزار شود اما بدلیل شیوع ویروس کرونا به ۲۱ شهریور موکول شد.

بر اساس نتایج شمارش آرای حوزه انتخابیه شهرستان بیجار در مرحله اول ۳۷ هزار و ۲۷۴ رای صحیح داشت که حمدالله کریمی (نماینده دور دهم) با کسب ۶ هزار و ۸۴۷ رای و علیرضا زندیان با پنج هزار و ۸۳۴ رای نتوانستند آرای لازم را کسب کنند در نتیجه انتخابات در این حوزه به مرحله دوم کشیده شد.

۲۸۱ نفر از مردم کردستان از احزاب،    طیف‌ها و گروه‌های سیاسی و تشکل‌های مختلف مردمی و مستقل در مهلت ۶ روزه ثبت نام از ۱۰ تا ۱۶ آذر ۱۳۹۸ برای نمایندگی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی داوطلب شدند که از این بین در نهایت با انصراف ۷۱ نفر و رد و عدم احراز صلاحیت ۱۱۶ نفر، ۹۴ نفر شامل ۸۶ داوطلب مرد و هشت زن در گوی داوری مردم برای ورود به مجلس شورای اسلامی قرار گرفتند.

استان کردستان دارای پنج حوزه انتخابیه و ۶ کرسی در مجلس شورای اسلامی است که در انتخابات دوم اسفند تکلیف پنج کرسی‌ شامل ۲ کرسی حوزه سنندج، کامیاران و دیواندره، یک کرسی سقز و بانه، یک کرسی قروه و دهگلان و یک کرسی مریوان و سروآباد مشخص شد.

در این انتخابات ۳۸۸ هزار و ۳۳۷ نفر از یک میلیون و ۲۰۰ نفر واجدان شرایط رای دادن در استان کردستان در انتخابات شرکت کردند که ۳۵۳ هزار و ۴۲۵ فقره از آرای شمارش شده صحیح شناخته شد.

با مراجعه به ۱۲۷ هزار و ۸۳۸ آرای صحیح حوزه انتخابیه سنندج، دیواندره  کامیاران سید مهدی فرشادان با کسب ۲۸ درصد شامل ۳۵ هزار و ۷۱۶ رای از رای صحیح و محسن فتحی با کسب ۲۵.۵ درصد شامل ۳۲ هزار و ۵۱۸ رای، شیوا قاسمی پور با کسب ۲۲.۶ درصد شامل هشت هزار و ۵۲۸ رای از ۳۷ هزار و ۷۵۱ رای صحیح از حوزه انتخابیه مریوان و سروآباد، بهزاد رحیمی منتخب حوزه انتخابیه سقز و بانه با کسب ۴۱.۲ درصد شامل ۳۴ هزار و ۴۳۹ رای از ۸۳ هزار و ۵۱۳ رای صحیح و پرویز اوسطی با کسب ۲۵.۷ درصد شامل ۱۷ هزار و ۱۶۹ رای از ۶۷ هزار و ۵۹ رای صحیح حوزه انتخابیه قروه و دهگلان به مجلس یازدهم راه یافتند.

دست‌اندرکاران انتخابات برای جمع آوری آرای مردم این استان در دور اول یک هزار و ۲۳۴ شعبه پیش بینی کرده بودند که ۵۲۹ مورد از این شعبات شهری و ۷۰۵ مورد نیز روستایی بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =