تامین آب آشامیدنی سفیددشت ۵۰ درصد کمبود دارد

شهرکرد- ایرنا- فرماندار بروجن با اشاره به کاهش شدید منابع آب در این شهرستان گفت: تامین آب آشامیدنی شهر سفیددشت با ۵۰ درصد کاهش مواجه است.

مسعود ملکی شامگاه چهارشنبه در نشست مسوولان شهرستان بروجن با اهالی سفیددشت تاکید کرد: میزان آب مصرفی آشامیدنی مورد نیاز مردم شهر سفیددشت ۲۰ لیتر بر ثانیه است.
وی افزود: این در حالی است که هم‌اکنون کمتر چاههای آب شرب سفیددشت کمتر از ۵۰ درصد نیاز آب شرب این منطقه را تامین می کنند.
ملکی تصریح کرد: برای جبران بخشی از کمبود آب آشامیدنی سفیددشت ۲ حلقه چاه شناسایی شده که در صورت امکان، وارد خط انتقال آب شوند و در غیر این‌صورت نسبت به اجاره یک حلقه چاه برای تامین آب آشامیدنی مردم این شهر اقدام شود.
وی یادآور شد: تکمیل و بهره‌برداری طرح انتقال آب بن به بروجن جزو ۳۱ طرح اولویت‌دار دولت در کشور قرار گرفته است که با افتتاح آن مشکل تامین آب آشامیدنی ۶۰ درصد از جمعیت چهارمحال و بختیاری رفع خواهد شد.
فرماندار بروجن اظهار داشت: تا زمان بهره‌برداری از طرح انتقال آب بن به بروجن ،مردم باید همکاری لازم در صرفه‌جویی و استفاده بهینه از منابع آب را مورد توجه قرار دهند.
وی گفت: توسعه کشت‌های گلخانه‌ای راهی مطمئن در مدیریت مصرف آب، برون‌رفت از بحران کم‌آبی، بهره‌وری بهینه از منابع آبی و افزایش تولبد در بخش کشاورزی و گلخانه‌ای است.
ملکی تاکید کرد: کمبود آب مهم‌ترین مشکل و دغدغه مسوولان و مردم شهرستان بروجن و گذر از این بحران نیازمند همراهی و همکاری تمامی گروه‌ها است.
وی افزود: با توجه به کاهش منابع آب‌های زیرزمینی، تغییر اقلیم آب و هوایی و ممنوعه بودن وضعیت دشت سفیددشت باید توسعه کشت‌های گلخانه‌ای در دستور کار قرار گیرد.
به گزارش ایرنا، سفیددشت شهرستان بروجن در ۴۰کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha