فاضل لنکرانی:اهانت به قرآن در سوئد خشم مسلمانان را برانگیخت

قم - ایرنا - رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) در پی اهانت به قرآن کریم در کشور سوئد در پیامی آورده است: این کار خشم همه انسان‌های آزاده و مسلمانان را برانگیخت.

به گزارش چهارشنبه‌شب روابط عمومی مرکز فقهی ائمه اطهار (ع)، در پیام آیت‌الله محمدجواد فاضل لنکرانی آمده است: حادثه بسیار دل‌خراش اهانت به قرآن کریم و مقدسات مسلمانان که این روزها در کشور سوئد اتفاق افتاد قلوب مسلمین و پیروان همه ادیان آسمانی را داغدار نمود.

پیام حاکی است: اهانت به قرآن کریم، اهانت به تورات و انجیل و همه کتب آسمانی است. اهانت به قرآن عزیز، اهانت به همه انبیاء الهی است. اهانت به قرآن، پایمال کردن همه ارزش‌ها و دستورات همه ادیان آسمانی است.

پیام ادامه یافته است: کسانی که مرتکب این عمل بسیار زشت شده‌اند چه هدفی را دنبال می‌کنند؟ آیا تحمّل آیات مبارزه با کفر و شرک و ظلم را ندارند؟ آیا آیاتی که آینده را از آنِ اسلام می‌داند را برنمی‌تابند؟ آیا در خیال خام خود فکر می‌کنند که می‌توانند مانع از نفوذ کتابی شوند که امروزه در درون کاخ سفید و کرملین و سایر قدرت‌های غربی و شرقی نفوذ نموده است؟ این کوردلان و اربابان طراح این نقشه ننگین بدانند که هر چه زمان پیش می‌رود اعجاز این کتاب آسمانی و نفوذ آن در قلوب بشر و مراکز علمی و تحقیقی دنیا بیشتر و بیشتر می‌شود.

پیام حاکی است: امروز انسان‌ها در حال بازگشت به فطرت خویش و پذیرش این کتاب و روی آوردن به اسلام هستند، دولت سوئد بداند خشم همه انسان‌های آزاده و همه مسلمانان را برانگیخت، باید از بی‌خردی و نادانی رئیس‌جمهور فرانسه تأسف خورد، که به بهانه آزادی عقیده، اهانت به پیامبر اکرم(ص) را محکوم نکرد! آیا نمی‌داند پیامبر اسلام هویت بیش از یک میلیارد انسان در زمان حاضر است و اهانت به او، اهانت و تضییع حق یک میلیارد انسان است؟

پیام می‌افزاید: تاسف دیگر نسبت به سکوت دولت‌های اسلامی است که با سکوت خود، بی‌اعتقادی خویش را به قرآن اعلام می‌نمایند. از دولت جمهوری اسلامی خصوصاً وزارت امور خارجه اکیداً می‌خواهیم که شدیدترین برخورد را نسبت به این عمل اعمال نماید.

در پایان پیام آمده است: باید ملت مسلمان ایران، حوزویان و دانشگاهیان و همه اقشار انزجار خود را اعلام نمایند.

هفتم شهریورماه جاری تظاهرات غیرقانونی و بدون مجوز ضد اسلامی به‌وسیله گروه‌های راست‌گرا افراطی سوئد برگزار شد و در محله روزن گار شهر مالمو این کشور یک جلد قرآن کریم آتش زده شد و یک قرآن دیگر هم در مرکز شهر به‌وسیله گروه‌های راست‌گرای افراطی لگدکوب شد.

پس‌ازاین  اقدام غیرقانونی و قبیح چند افراط‌گرا، شهر مالمو شاهد اعتراض‌ها و ناآرامی‌های گسترده‌ای بود به‌طوری‌که  پلیس سوئد از بازداشت ۲۰ تَن در پی ناآرامی‌ها و خشونت‌ها در شهر مالمو در جنوب سوئد خبر داد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =