استاندار مازندران: نگاه تک بعدی به امربه‌معروف را باید کنار بگذاریم

ساری - ایرنا - استاندار مازندران بر ضرورت برنامه‌ریزی مدون و نگاه کاربردی به فریضه امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر تاکید کرد و گفت: دایره امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر را باید وسیع کنیم و نگاه تک بعدی به این فریضه واجب الهی را کنار بگذاریم.

به گزارش چهارشنبه شب روابط عمومی استانداری مازندران ، احمد حسین زادگان در دیدار مهرداد محمدی دبیر جدید ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان با وی ضمن تسلیت ایام شهادت سالار شهیدان امام حسین (ع) و گرامیداشت هفته احیاء امر به معروف و نهی از منکر، افزود : شرط موفقیت امر به معروف و نهی از منکر، به عنوان یک فریضه واجب و بسیار موثر؛ برنامه ریزی مدون و مبتنی بر کار کارشناسی و پژوهشی دقیق و همچنین ظرافت عمل در اجرای برنامه ها است.

مقام عالی دولت در مازندران با تاکید بر اینکه مسائلی همچون حفظ بیت المال، تکریم ارباب رجوع، مبارزه با فساد، رعایت حقوق شهروندی و ... از مصادیق معروف در جامعه است ، گفت : دایره امر به معروف و نهی از منکر را باید وسیع کنیم و نگاه تک بعدی به این فریضه واجب الهی را کنار بگذاریم.

وی با بیان اینکه یکی از شروط وجوب امر به معروف و نهی از منکر احتمال اثر گذاری آن است، افزود: باید نگاه منطقی نسبت به مسائل داشته باشیم و متناسب با افکار عمومی جامعه و نیازهای اساسی مردم برنامه ریزی نماییم تا بتوانیم در این حوزه مثمر ثمر باشیم.

استاندار مازندران با اشاره به این مطلب که مردم به مسئولین و زمامداران جامعه به عنوان الگوهای خود نگاه می کنند، گفت : امر به معروف و نهی از منکر ابتدا باید در بدنه حاکمیت بویژه دستگاه های اجرایی آن نهادینه شود.

حسین زادگان با تاکید بر اینکه امر به معروف و نهی از منکر علاوه بر جنبه های دینی و اسلامی که دارد، از منظر انسانی و اجتماعی نیز قابل توجه و حائز اهمیت است، افزود: دستگاه های اجرایی مازندران در راستای احیای این فریضه واجب التعظیم، اهتمام و همراهی لازم و کامل با ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان داشته باشند.

مهرداد محمدی، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر مازندران هم در این دیدار با تشریح برنامه ها و تبیین رویکردهای جدید ستاد، عنوان داشت: وظیفه اصلی ستاد ترویج و احیای این واجب الهی در حوزه های گوناگون آن در سطح جامعه است.

وی به نقش آفرینی جامعه نخبگان کشور بویژه اساتید برجسته حوزه و دانشگاه در خصوص فرهنگ سازی پیرامون این فریضه در بین آحاد مردم اشاره کرد و افزود : بهره گیری از ظرفیت هنر و رسانه نیز بعنوان دو بازوی توانمند ستاد در حوزه اجرای ماموریت ها و برنامه های ایجابی، در دستور کار ستاد امر به معروف و نهی از منکر قرار دارد.

محمدی اواسط مرداد ماه امسال به عنوان دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر مازندران جای خلیل صالحی را در این سمت گرفت.

صالحی از سال ۹۴ و تشکیل ستاد امر به معروف در مازندران دبیری این ستاد بود و مهرداد محمدی هم معاونت این ستاد را تا پیش از رسیدن به دبیری ستاد برعهده داشت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =