نخستین سوگواره پوستر عاشورایی در اهواز برگزار می‌شود

اهواز - ایرنا - دبیر هنری سوگواره سراسری پوستر عاشورایی گفت: نخستین سوگواره سراسر پوستر عاشورایی با محور چهار موضوع عاشورایی در اهواز برگزار می‌شود.

به گزارش ایرنا محمد پلوزاده شامگاه چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: این‌سوگواره به همت معاونت فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری اهواز در مهر ماه سال جاری برگزار می‌شود.

وی  افزود: در نخستین دوره از برگزاری این سوگواره چهار محور در نظر گرفته شد که ۲ محور ویژه سراسر کشور و ۲ محور ویژه هنرمندان خوزستانی است.

دبیر هنری سوگواره سراسری پوستر عاشورایی بیان کرد: ۲ محور سراسر این سوگواره  شامل حماسه عاشورا  و سردار عاشورایی حاج قاسم سلیمانی است که در این محورها هم هنرمندان سراسر کشور و هم هنرمندان خوزستانی می‌توانند آثار خود را ارسال کنند.

وی ادامه داد: به منظور توجه ویژه به هنرمندان‌خوزستانی ۲ محور دیگر در نظر گرفته شده که این ۲ محور شامل روضه‌های خانگی‌و خیابانی و خوزستان پایتخت موکب‌ها است.

پلوزاده با بیان این که در این دوره از سوگواره به منظور بالابردن کیفیت جشنواره از  سه داور برجسته کشوری دعوت شده است تصریح کرد: مسعود نجابتی، محمدصابر شیخ‌رضایی و حامد مغروری داوری نخستین دوره سوگواره را برعهده دارند.

وی  با اشاره به این که مهلت ارسال آثار  تا پایان شهریور ماه جاری است توضیح داد: هنرمندان علاقه مند به شرکت در این سوگواره می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه مجازی آن به آدرس @ahvazsoogvareh۹ مراجعه کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha