دفتر دادرسی الکترونیک در دادسرای کرمانشاه راه‌اندازی شد

کرمانشاه- ایرنا- دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه از راه اندازی دفتر دادرسی الکترونیک در دادسرای مرکز استان خبرداد و گفت:توسعه سامانه های الکترونیک در سال‌های اخیر همواره از اهداف قوه قضاییه بوده که باتوجه به گسترش روزافزون فرهنگ الکترونیک در جامعه، از ضروریات عصر حاضر است.

روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه روز چهارشنبه به نقل از شهرام کرمی اعلام کرد: در این راستا دادسرای عمومی و انقلاب کرمانشاه، با همکاری اداره کل زندان ها و اقدامات تامینی کرمانشاه، اقدام به راه‌اندازی دفتر دادرسی الکترونیک در دادسرای عمومی و انقلاب کرده است. 
وی در رابطه با کارکرد این دفتر الکترونیک عنوان کرد: با بهره‌برداری از دفتر دادرسی الکترونیک دادسرای کرمانشاه، از این پس ارتباط صوتی و تصویری قضات دادسرا با زندانیان، از طریق ویدئو کنفرانس فراهم می شود.

وی در خصوص مزایای اجرای این طرح هم گفت: یکی از مهمترین مزایای راه اندازی دفتر دادرسی الکترونیک حذف فرایند انتقال زندانیان و کاهش تردد آنان بین زندان و دادسرا است که در شرایط کنونی شیوع ویروس کرونا ابتلاء احتمالی آنها به بیماری های مسری مانند کرونا حین انتقال را کاهش می دهد. 

کرمی عنوان کرد: کاهش خطرات و هزینه های انتقال متهمان، امکان ارایه درخواست های زندانیان به صورت رو در رو به قضات در کمترین زمان، کاهش زمان تحقیق از متهمان محبوس و به تبع آن کاهش زمان رسیدگی به پرونده از دیگر مزیت های اجرای این طرح است. 

دادستان کرمانشاه در پایان یادآورشد: انجام این اقدامات موجب افزایش سرعت دادرسی و حذف فرآیندهای زمان‌بر در مراحل تحقیق از متهم می شود و در نهایت کاهش زمان رسیدگی به پرونده‌های کیفری را بدنبال دارد.