استاندار: طرح‌های موثر در توسعه اشتغال آذربایجان‌غربی شناسایی شوند

ارومیه- ایرنا- استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به لزوم دقت در پرداخت تسهیلات، گفت: باید طرح‌های موثر در توسعه اشتغال استان شناسایی و پس از بررسی‌های لازم تسهیلات بانکی دریافت کنند.

محمد مهدی شهریاری عصر روز چهارشنبه در جلسه کارگروه اقتصادی اشتغال و سرمایه‌گذاری آذربایجان‌غربی اظهار داشت: باید دقت شود که سهمیه استانی به درستی مصرف شود و در این زمینه سهمیه‌ای حذف نشود.

وی بر ضرورت اطلاع‌رسانی در مورد نحوه دریافت این تسهیلات برای صنوف و واحدهای صنعتی تاکید کرد و افزود: استفاده بهینه از سهمیه‌ها در این برهه برای استان بسیار ضروری است.

استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه سیستم بانکی باید نقش و کارکرد خود در کمک به استان را به‌خوبی ایفا کند، افزود: باید تسهیلات کرونایی به تمام متقاضیان پرداخت شود و دارندگان چک‌های برگشتی نیز از این تسهیلات بهره‌مند شوند.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی با اشاره به تسهیلات پرداختی از محل تبصره ١٨، ادامه داد: در این زمینه تاکنون هزار و ٣٧۶ میلیارد ریال تسهیلات به ۵۵ طرح پرداخت شده است.

غلامرضا بابایی ادامه داد: در مجموع در ب خش صنعت۴١٩ طرح معرفی شده وجود داشت که ٢٧٧ مورد مصوب شده و از این میزان ١۶٢ مورد نیز رد شده و باقی در دست اقدام است.

رسول جلیلی رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی نیز در این جلسه گفت: سهمیه بخش کشاورزی این استان از محل تبصره ١٨، مبلغ سه هزار و ٢۴٩ میلیارد ریال بوده که تاکنون حدود ۶٧٠ میلیارد ریال ان پرداخت شده است.

به گزارش ایرنا در این جلسه نمایندگان دستگاه‌های اجرایی و بانک‌های عامل عملکرد خود را در خصوص تسهیلات کرونا و  تسهیلات اشتغال پایدار ارائه کرده و تصمیمات لازم نیز در این خصوص گرفته شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha