۱۳ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۷:۲۲
کد خبرنگار: 1935
کد خبر: 84025021
۱ نفر

برچسب‌ها

۱۴۴ کلاس درس در همدان آماده بهره‌برداری است

همدان- ایرنا- همزمان با آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ و بازگشایی مدارس، ۱۴۴ کلاس و اتاق درس نوساز در همدان بهره‌برداری می‌شود.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس همدان روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: این تعداد کلاس درس و اتاق در قالب ۱۹ طرح آموزشی، پرورشی و ورزشی در سطح این استان تحویل آموزش و پرورش شده است.

محمدحسین مرادی اظهار داشت: این طرح ها در مجموع در فضایی با زیربنای ۱۶ هزار و  ۵۶۰ متر مربع ساخته و آماده بهره‌برداری شده‌اند.

وی عنوان کرد: در مجموع اعتباری نزدیک به ۳۲ میلیارد و ۹۷۰ میلیون تومان برای بهره‌برداری از این طرح‌ها هزینه شده است.

مرادی اضافه کرد: تا پایان سال جمع طرح‌های تحویلی اداره کل نوسازی مدارس استان همدان به ۲۹ طرح با ۲۲۶ کلاس درس و اتاق با زیربنای ۲۳ هزار و ۸۹۳ مترمربع و اعتباری معادل ۵۹ میلیارد و  ۶۰۰ میلیون تومان می‌رسد.

وی ادامه داد: از ابتدای تامین اعتبار برای استاندارد سازی سیستم گرمایشی مدارس (از سال ۱۳۹۲ تا کنون) با جمع آوری همه بخاری‌های نفتی از سطح مدارس استان، از دورترین روستاها تا مراکز شهرها تعداد یک‌هزار و ۴۳۶ مدرسه با ۶ هزار و ۸۶۱ کلاس درس استاندارد سازی سامانه گرمایشی شده است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان همدان گفت: در حال حاضر ۷۹ نیروی تخصصی، ۲۴۵ طرح را در سطح استان دردست اجرا دارند که برای اجرای این طرح‌ها از محل‌های مختلف اعتباری همچون ملی خیری, ملی تخریب و بازسازی, استاندارد سازی سیستم گرمایشی, استانی، بنیاد برکت و خیرین مدرسه ساز مبلغ ۱۳۲ میلیارد تومان تخصیص اعتبار داشته است.

اداره کل نوسازی، عهده دار طرح های عمرانی آموزش و پرورش، کانون های پرورش فکری و طرح های خیرساز و مشارکتی است.

در مناطق ۱۹ گانه آموزش و پرورش استان همدان، ۲ هزار و ۵۰۰ مدرسه با بیش از ۱۲ هزار کلاس درس وجود دارد و نزدیک به ۲۸۷ هزار دانش آموز در آن ها مشغول به تحصیل هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها