مجموع کلاس‌های حضوری دانش‌آموزان سه ساعت است

خرم‌آباد - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: مجموع کلاس‌های حضوری دانش‌آموزان در طول یک روز سه ساعت است که این زمان هم باید به درستی تقسیم‌بندی شود.

محمدرضا نیکبخت روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: بیشترین زمان برگزاری هر کلاس نیز یک ساعت است و در مجموع دانش آموزان برای هر روز تحصیلی نباید بیشتر از سه ساعت در مدرسه باشند.

وی با تاکید بر بازگشایی مدارس بر اساس شیوه نامه های بهداشتی اظهار داشت: چهارشنبه هر هفته آمار وضعیت ابتلا به کرونا در شهرهای استان اعلام و بر اساس آن برای حضور دانش آموزان تصمیم گیری می‌شود.

وی تصریح کرد: در مناطق وضعیت قرمز مدارس بسته خواهد بود، در شهرهای وضعیت سفید ممنوعیت حضور دانش آموزان وجود ندارد و برای مناطق وضعیت زرد نیز محدودیت‌هایی اتخاذ می‌شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: چنانچه دانش آموزی بیمار است و مشکل دارد تحت هیچ شرایطی نباید در مدرسه حاضر شود بلکه بایستی دوران قرنطینه را در منزل سپری نماید که در این رابطه والدین، معلمین و مراقبین سلامت باید به صورت جدی نظارت و رعایت قانون کنند.

نیکبخت با تاکید بر رعایت فاصله اجتماعی در کلاس ها ادامه داد: فاصله یک متر بین دانش آموزان باید رعایت و استفاده از ماسک و مواد ضدعفونی به طور جدی انجام شود. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =