نوبخت از بیمارستان‌های بعثت و اکباتان همدان بازدید کرد

همدان- ایرنا- محمدباقر نوبخت معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور در ادامه سفر امروز /پنجشنبه/ خود به همدان، از روند احداث مرکز جامع سرطان بیمارستان بعثت و بیمارستان ۲۷۲ تخت‌خوابی اکباتان این شهر بازدید کرد.

به گزارش ایرنا، عملیات ساخت بیمارستان اکباتان همدان حدود ۶۸ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و پیش بینی می شود در صورت تامین اعتبار تا پایان دولت دوازدهم به بهره‌برداری کامل برسد.

عملیات ساخت این بیمارستان از سال ۱۳۸۷ آغاز شده و کاربری این بیمارستان عمومی است و با بهره برداری از آن نیازهای مردم شهر همدان برطرف می‌شود.

بر اساس آخرین آمارها، تا کنون نزدیک به ۱۰۰ میلیارد تومان برای ساخت این بیمارستان هزینه شده است و گفته می شود نزدیک به ۱۲۰ میلیارد تومان دیگر برای ساخت و بهره برداری از آن نیاز است.

این بیمارستان دارای ۶ طبقه با اسکلت بتنی و دارای ۲۷۱ تخت با مساحت زیربنا به متراژ ۲۹ هزار متر مربع است و در محل بیمارستان اکباتان قدیم ساخته می‌شود. 

بیمارستان اکباتان همدان با توجه به سیاست‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، از سال ۱۳۸۸ تخریب و بیمارستان اکباتان جدید در دست ساخت است.

در دولت دوازدهم عملیات ساخت چهار بیمارستان در استان همدان پیگیری شده است که بیمارستان شهید آیت الله قدوسی نهاوند شهریور ۱۳۹۶ با حضور وزیر وقت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و بیمارستان آیت الله بهاری شهرستان بهار در بهمن ۱۳۹۷ با حضور «اسحاق جهانگیری» معاون اول رییس جمهوری بهره برداری شد.

بیمارستان سردار شهید قاسم سلیمانی تویسرکان نیز با ۹۹ درصد پیشرفت در حال تکمیل است.

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه در سفر یک روزه خود به همدان بعد از آغاز عملیات مسکن روستایی محرومان، از هشت هزار واحد مسکن روستایی آسیب دیده در سیل ۹۸ بهره برداری می کند.

بازدید از روند احداث بیمارستان اکباتان، حضور در جلسات شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان از دیگر برنامه‌های سفر یک‌روزه نوبخت به همدان اعلام شده است.

در این سفر قرار است مهمترین پروژه های استان همدان مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

استاندار همدان و رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ماه گذشته در جلسه ای با رییس سازمان برنامه وبودجه کشور از وی برای سفر به استان همدان دعوت کرده بودند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها