قالیباف :مجلس یازدهم تمام تلاش خود را برای رفع محرومیت به کار می‌بندد

اهواز - ایرنا - رییس مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس یازدهم برای رفع محرومیت‌های موجود در کشور و به ویژه استان خوزستان تمام تلاش خود را به کار خواهد بست.

به گزارش ایرنا ، محمد باقر قالیباف روز چهارشنبه در ادامه سفر خود به خوزستان، با حضور در جمع مردم منطقه سادات حسینی دهدز از توابع شهرستان ایذه بیان کرد: ما با همراهی مردم و جوانان مناطق محروم از جمله سادات حسینی برای حل مشکلات مختلف تلاش خواهیم کرد.

وی افزود: ما وقتی می‌گوییم که به مردم خوزستان مدیون هستیم در این مساله هیچ‌گونه تعارفی نداریم؛ مردم خوزستان از جمله عشایر غیور ساکن در آن در جنگ تحمیلی از همه چیز خود برای کشور گذشتند.

رییس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: من در نخستین سفر خود پیش از انتخاب به عنوان رییس مجلس به خوزستان سفر کردم زیرا جوانی من در این استان گذشت و با محرومیت‌های این استان آشنا هستم.

قالیباف، با اشاره به تشنگی مردم دهدز در کنار دریاچه کارون سه بیان کرد: با وجود دریاچه‌ای با بیش از ۶ میلیارد متر مکعب آب، مردم اطراف آن تشنه هستند؛ باید احیای مناطق خسارت دیده از آبگیری سد و نیروگاه کارون ۳ در دستور کار قرار بگیرد.

وی ادامه داد: جوانان این منطقه از ما توقع ایجاد شغل دارند، آنها می‌خواهند متناسب با تخصص و مدرک خود مشغول به کار شوند و محتاج نباشند، این نگاه جوانان قابل ستایش است.

رییس مجلس شورای شورای اسلامی با اشاره به تنظیم برنامه هفتم توسعه در سال آینده گفت: در هنگام تنظیم این برنامه توسط مجلس شورای اسلامی، بندهایی برای حل مشکلات محرومان در نظر گرفته خواهد شد.

به گزارش ایرنا، سفر قالیباف به منطقه سادات حسینی دهدز ایذه با چند ساعت تاخیر انجام شد؛ وی پس از پیاده شدن از بالگرد با جمعیت مشتاق دیدارش روبه رو شد. وی برنامه‌ای برای سخن گفتن نداشت اما پس از طی مسیری کوتاه در میان مردم، هنگام برگشت به سمت بالگرد، دقایقی با مردم محروم سادات حسینی سخن گفت.

منطقه سادات حسینی در دهستان دنباله رود دهدز در شهرستان ایذه در شرق خوزستان قرار دارد.

رییس مجلس شورای اسلامی از روز سه‌شنبه، نخستین سفر استانی خود را از خوزستان آغاز کرد. این سفر قرار است چهار روز به طول ‌انجامد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha