۱۲ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۰۷
کد خبرنگار: 2748
کد خبر: 84024983
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

فعالیت‌های دانشگاهی همراه با اخلاق و معنویت باشد

خرم‌آباد - ایرنا - نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد گفت: فعالیت و پژوهش‌های دانشگاهی باید همراه با رعایت اخلاق و توجه به مسایل معنوی باشد در غیر اینصورت جامعه اسلامی متضرر خواهد شد.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی روز چهارشنبه در دیدار با روسای دانشگاه آزاد خرم آباد و آیت الله بروجردی افزود: فعالیت های دانشگاهی باید از جهت علمی،آموزشی و پژوهشی بامسائل فرهنگی، دینی، انقلابی، اخلاقی و معنوی همراه باشد چرا که ادامه نظام اسلامی وابسته به افرادی است که تعلیم و تربیت اسلامی داشته باشند.  

وی تصریح کرد: اگر دانش آموختگان دانشگاهی تعلیم و تربیت اسلامی نداشته باشند مردم متضرر می شوند و در نهایت نظام اسلامی نمی تواند با این افراد ادامه پیدا کند.

نماینده ولی فقیه در لرستان خاطر نشان کرد: تقویت تشکل های دینی، اسلامی و انقلابی را باید جز وظایف خود دانسته و به دلیل بودجه ای که به آنان اختصاص می دهیم موجب زحمت چندین برابری آنها نشویم.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی اظهار داشت: گام های روبه جلویی با حضور تحصیل کرده های دانشگاهی و حوزوی برای رسیدن به اهداف برداشته می شود چراکه مراکز آموزش عالی مرکز انسان سازی و همچنین محلی برای کسب  فضیلت، کرامت، یادگیری،تحقیقات و آموزش هستند. 

وی بیان کرد: باید از آموزش و پژوهش های خارج از نیاز مردم اجتناب و با برنامهریزی و هدفگذاری، دانشگاهها را تقویت کرد که استفاده از بودجه های متمرکز برای دانشگاهها و سایر پروژه های استان علاوه بر ردیف های تعیین شده به تحقق این مهم کمک می کند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha