طرح ایجاد سازمان توسعه و عمران روستایی در حال رسیدگی در مجلس است

اراک - ایرنا - نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: تدوین طرح ایجاد سازمان توسعه و عمران روستایی در مجلس شورای اسلامی کلید خورده و در حال رسیدگی است.

«علی‌اکبر کریمی» عصر چهارشنبه در همایش شورای اسلامی شهرها و روستاهای شهرستان اراک با بیان اینکه طرح جامع توسعه و عمران روستایی در دوره قبلی مجلس نیز مطرح بوده،  افزود: ایجاد رویکرد متمرکز و کلان در زمینه توسعه و عمران روستاها در کشور ضروری است  و این طرح بر این اساس تدوین می‌شود.

وی ادامه داد: ایجاد انسجام در بین دستگاه‌های اجرایی و تلاش و پیگیری برای عمران روستاها و توسعه و پیشرفت این مناطق  از اهداف این طرح است.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی با یادآوری دیدار با مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور خاطرنشان کرد: در این نشست آبفا مکلف شد زمینه بهره مندی ۲۲ روستای جاده فراهان از آب مناسب و با کیفیت را فراهم کند.

فرماندار شهرستان اراک نیز در این نشست گفت: عزاداران ابا عبدالله الحسین (ع) در روزهای گذشته ضمن برگزاری آیین‌های عزاداری‌ متناسب با شان و منزلت سرور و سالار شهیدان پروتکل‌های بهداشتی را نیز به خوبی رعایت کردند.

«حسین بختیاری» افزود: پروتکل‌های بهداشتی در آیین‌های عزاداری امام حسین(ع) به میزان ۹۰ درصد از سوی مردم استان مرکزی و شهرستان اراک رعایت شد و در صورت شیوع دوباره ویروس کرونا در استان این شیوع به دلیل سفرهایی است که در این روزها انجام شده‌است.

وی ادامه داد: بر اساس آمارهای موجود تردد خودروها و سفرهای انجام شده در این مدت نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰ تا ۲۰ درصد افزایش داشته ‌است.

فرماندار شهرستان اراک گفت: آمار ابتلا و مرگ و میر ناشی از بیماری کووید ۱۹ در مدت ۱۰ روز گذشته در استان مرکزی کاهشی بوده و استان از وضعیت قرمز به وضعیت هشدار رسیده و امید است این روند ادامه یابد.

بختیاری با یادآوری آخرین سال فعالیت شوراهای اسلامی شهر و روستا و برگزاری انتخابات هیات رئیسه شوراهای اسلامی خاطرنشان کرد: انتخابات هیات رئیسه در ۷۰ شورای اسلامی این شهرستان برگزار شده و برگزاری این انتخابات در ۳۹ شورا باقی مانده که امید است نسبت به  آن اقدام کنند.

بر اساس آمار موجود  ۷۳ درصد جمعیت کشور در شهرها و  ۲۷ درصد در روستاها سکونت دارند.

اراک با ۶۲۰ هزار نفر جمعیت مرکز استان مرکزی است و به همراه شهرستان‌های خنداب و کمیجان ۲ نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha