۱۲ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۱۰
کد خبرنگار: 2445
کد خبر: 84024970
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

اسد: اصلاح ساختار اداری اولویت اصلی دولت جدید سوریه است

تهران-ایرنا-"بشار اسد" رییس جمهوری سوریه شامگاه چهارشنبه در مراسمی گفت: اولویت نخست کابینه جدید سوریه، برنامه اصلاحات اداری است که از سه سال پیش اعلام شده است.

به گزارش ایرنا از سانا، اسد در جلسه کابینه جدید سوریه که به ریاست وی و پس از سوگند اعضای آن انجام شد،  افزود: بدیهی است که دولت و نهادهای سالم دولتی تنها در سایه مدیریت صحیح و درست نهاده شده است.

وی خاطر نشان کرد: نهادهای دولتی سوریه  با عمل به سیاست‌های ضد فساد خود را ثابت کردند، یعنی این که مبارزه با فساد تنها شعار و صحبت کردن بدون عمل و برای تبلیغات نبود.

اسد گفت: آنچه در موضوع مبارزه با فساد انجام شد، بسیار مهم بود، هرچند این مسأله بدان معنا نیست که این اقدامات کافی بوده و هنوز یک راه طولانی در پیش است.

پیش از این رسانه‌های سوریه اعلام کردند که اعضای کابینه جدید دولت سوریه به ریاست حسین عرنوس نخست وزیر این کشور در برابر بشار اسد رییس جمهوری این کشور سوگند خوردند.

یکشنبه گذشته حسین عرنوس نخست وزیر  ۲۹ وزیر را معرفی کرد.

عرنوس پیشتر نخست وزیر موقت بود که به دنبال برگزاری انتخابات در ۲۹ تیر ماه ۱۳۹۹ و انتخاب ۲۵۰ نماینده مجلس سوریه برای چهار سال، بار دیگر از سوی اسد به عنوان نخست وزیر دایم برگزیده شد.

سومین دوره مجلس سوریه نیز بعد از اصلاحات قانون اساسی این کشور در سال ۲۰۱۲ میلادی، روز ۲۰ مرداد ماه امسال (۱۰ اگوست ۲۰۲۰ ) آغاز به کار کرد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha