ماهانه ۵۰۰ جلد کتاب به کودکان و نوجوانان آستارا پست می‌شود

آستارا - ایرنا - مسئول کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آستارا گفت: برای ترویج فرهنگ کتابخوانی هر ماه ۵۰۰ جلد کتاب را به کودکان و نوجوانان علاقه‌مند در روستاها پست می‌کنیم و در بسته پستی، پاکت‌خالی و تمبر نیز قرار می‌دهیم تا بازگرداندن کتاب برای آنها هزینه نداشته باشد.

نورجهان پوراحمدی روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار کرد: ۳۲ روستای شهرستان آستارا تحت پوشش مرکز سیار کانون هستند و با هماهنگی دهیاران و مدیران مدارس روستایی، برنامه های فرهنگی شامل قصه گویی و نمایش نیز برای روستائیان عضو برگزار می کنیم.

مسئول کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آستارا ادامه داد: در فضای واتساپ برای اعضاء، کلاس های قصه نویسی، شعر، نقاشی، کاردستی، خوشنویسی، سفالگری، بازی های کودکانه، علمی و دستورالعمل های بهداشتی و جلوگیری از استرس کرونا برگزار می کنیم.

وی گفت: ۲ هزار و ۸۰۰ دانش آموز در کتابخانه های پستی و سیار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آستارا عضو هستند و در این کتابخانه ها ۱۲ هزار جلد کتاب موجود است.

او افزود: کتاب زمینه ‌ساز تحرک، شادابی و شور معنوی در خانواده‌ هاست و افزایش تعلق خاطر کودکان و نوجوانان عضو کانون به مطالعه، بیانگر تاثیرگذاری کانون پرورش فکری است.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است و حدود سه هزار و ۵۰۰ کودک و نوجوان در دو کانون پرورش فکری آن عضو هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha