یکصد روز اعتراض خیابانی علیه نژادپرستی در پورتلند 

تهران- ایرنا- با ورود اعتراضات مردم آمریکا در شهر پورتلند به یکصدمین روز علیه خشونت‌های پلیس و بی‌عدالتی‌ها در کشور، پلیس پورتلند خواستار دخالت مقامات برای پایان دادن به این بحران خشونت آمیز شد. 

به گزارش شبکه سی ان ان، چاک لاولف رییس پلیس پورتلند روز چهارشنبه برای سرکوب اعتراضات مردمی گفت: خشونت‌های استفاده از اسلحه به شدت افزایش یافته است و برخی از تماس‌ها با مرکز پلیس برای جلوگیری از برخی خشونت‌ها بی‌پاسخ مانده است. 

لاولف افزود: خشونت‌ها بر ایمنی کل شهر ما تأثیر می‌گذارد و اقدامات فوری لازم است. مقامات منتخب باید به وظیفه خود عمل کرده و هرچه سریعتر باعث پایان دادن به درگیری‌های داخلی شوند. 

سخنان رییس پلیس پورتلند در حالی عنوان می‌شود که معترضان ضد نژادپرستی با تجمع در مجاورت ساختمان شهرداری خشم و عصبانیت خود را با روشن کردن آتش اعلام کردند. 

با بالاگرفتن درگیری‌ها و تجمع معترضان تا کنون آژانس‌های اجرای قانون به درخواست‌های پلیس برای اعزام نیروهای بیشتر عمل نکرده‌اند. 

اعتراضات شهر پورتلند آمریکا بعد از کشته شدن سیاهپوستی به نام «جورج فلوید» در شهر مینیاپولیس ایالت مینه‌سوتا، برپا شد و همچنان ادامه دارد. 

این اعتراضات که بیش از سه ماه متوالی ادامه داشته، در برهه‌ای به دلیل دخالت مأموران فدرال به دستور ترامپ برای سرکوب معترضان شدت گرفت، اما انتقاد شدید از نحوه سرکوب معترضان موجب شد دولت ترامپ دستور دهد مأموران فدرال خیابان‌ها را ترک کنند. 

با این وجود ترامپ تهدید کرد در صورتی که مقامات محلی نتوانند به این اعتراضات خاتمه دهند، بار دیگر مأموران فدرال را به خیابان‌های این شهر گسیل خواهد کرد. 
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =