مدرسه ای در تبریز به همت خانواده پدر صنعت آذربایجان افتتاح شد

تبریز- ایرنا- امروز در آستانه بازگشایی مدارس واحد آموزشی دخترانه متوسطه ۹ کلاسه با زیر بنای ۷۰۰ متر مربع و با هزینه ای افزون بر ۴۰ میلیارد ریال به همت خانواده زنده یاد سید رضا مقیمی اصل پدر صنعت آذربایجان افتتاح شد و در اختیار آموزش و پرورش قرار گرفت.


امام جمعه تبریز روز چهارشنبه در مراسم افتتاح این مدرسه با اشاره به خصوصیات فردی و اخلاقی زنده یاد مقیمی اصل گفت: آن مرحوم فردی نیک اندیش، خیری خوشنام و پیشتاز در کارهای عام المنفعه بود ودر طول حیات خویش کارهای نیک زیادی از خود به یادگار گذاشت.

حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم با تجلیل از فعالیت‌های جهادی مرحوم سید رضا مقیمی اصل در سنگر تولید افزود: مرحوم مقیمی اصل به عنوان پدر صنعت آذربایجان، نقش بسزایی در سنگر صنعت، تولید و اشتغال ایفا کرد و در تاریخ صنعت کشورمان ماندگار شد.

نماینده ولی فقیه در استان با ابراز خرسندی از تدوام فعالیت‌های عام المنفعه توسط خانواده مرحوم مقیمی افزود: خوشبختانه خانواده آن مرحوم در کارهای خیر و عام المنفعه پیشگام هستند و فعالیت‌های نیک مرحوم سید رضا مقیمی را ادامه می دهند.

فرزند مرحوم سید رضا مقیمی اصل هم در این مراسم گفت: با هدف تداوم فعالیت‌های عام المنفعه پدرمان، شرکت دانش بنیان به نام بنیاد علمی فرهنگی سید رضا مقیمی اصل را در استان راه اندازی خواهیم کرد.

سید سیاوش مقیمی اصل اعلام کرد: تصمیم گرفته ایم یک واحد دانشکده فنی و مهندسی را در یکی از دانشگاه‌های استان احداث کنیم و این موضوع مستلزم موافقت و همراهی مسئولان استان است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =