فرماندار شوط: مدارس باید تمام دستورالعمل‌های بهداشتی را بخوبی اجرا کنند

ارومیه -ایرنا- فرماندار شوط گفت: با توجه به تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا، تمامی مدارس این شهرستان برای بازگشایی باید دستورالعمل‌های لازم و مصوب این ستاد را بخوبی اجرا کنند.

حسن عبدالهی اصل روز چهارشنبه در دوازدهمین جلسه ستاد مدیریت و مبارزه با کرونا این شهرستان اظهار داشت: همه این دستورالعمل‌ها برای بازگشایی باید توسط مدیران و عوامل در ستاد ملی کرونا  باید در سطح شهر اجرا شود، تا اولیا دغدغه خاطری برای حضور فرزندان خود در مدارس نداشته باشند.

وی افزود: برای غلبه بر کرونا به همکاری همه اقشار مختلف مردم و استفاده از ماسک و رعایت دقیق موازین بهداشتی و فاصله‌گذاری هوشمند اجتماعی در خارج از منزل نیاز مبرم وجود دارد.

فرماندار شوط اضافه کرد: باید همه مردم با همدلی در کنار متولیان امر، بیماری کرونا را جدی بگیرند زیرا هرگونه بی‌تفاوتی از سوی آنها موجب گسترش آن در شهرستان می‌شود.

عبدالهی اصل ادامه داد: اتاق اصناف نظارت‌ها  و بازرسی خود را در بازار بیشتر و زدن برچسب ماسک الزامی است را بر روی شیشه همه واحدهای صنفی پیگیری کرده و آموزش‌های لازم را به صنوف ارایه کنند.

وی همچنین از آغاز فعالیت میدان دواب شهر "یولاگلدی" با رعایت پروتکل بهداشتی و با نظارت شهرداری، شبکه بهداشت و دامپزشکی از هفته آینده خبر داد.

وی با تأکید بر لزوم اجرای دقیق مصوبات جلسه ستاد ملی مدیریت و مقابله با ویروس کرونا اظهار داشت: استفاده از ماسک در تمام ادارات، بانک‌ها و مراکز ارائه خدمات عمومی الزامی است و در صورت عدم رعایت این مصوبه از سوی کارمندان از ورود آنان به محل کار ممانعت و در صورت تکرار برخورد می‌شود.

شهرستان شوط با بیش از ۵۶ هزار نفر جمعیت در شمال آذربایجان‌غربی و در داخل منطقه آزاد ماکو واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha