توزیع اقلام تبلیغات انتخاباتی بین مردم کرج ممنوع است

کرج - ایرنا - معاون استاندار البرز و فرماندار ویژه کرج گفت: توزیع اقلام تبلیغاتی به دلیل خطر احتمال ابتلای مردم به ویروس کرونا ممنوع است و از این اقدام جلوگیری خواهد شد.

غفور قاسم پور روز چهارشنبه در نشست با مدیران کرج افزود: براساس اعلام وزارت کشور و بر اساس قانون، نامزدها می توانند با هماهنگی فرمانداران و بخشداران از ظرفیت هایی که شهرداران و دهیاران در شهرها و روستاها فراهم می کنند برای نصب بنرهای تبلیغی خود استفاده کنند.

وی ادامه داد: براین اساس آثار تبلیغاتی نامزدها نباید بیش از ۵۰ در ۷۰ سانتی متر باشد.

قاسم پور گفت:  ۲ نامزد مرحله دوم یازدهمین دوره انتخابات مجلس در این حوزه انتخابیه از صبح روز پنجشنبه ۱۳ شهریورماه بمدت یک هفته فرصت دارند تا با استفاده از ظرفیت فضای مجازی، رسانه ها و زمان اختصاصی از سوی شبکه استانی تبلیغات قانونی داشته باشند. 

وی اظهار داشت: تبلیغات قانونی نامزدها از روز پنجشنبه ۱۳ شهریورماه آغاز و ساعت ۸ صبح روز پنجشنبه ۲۰ شهریورماه به پایان می رسد.

فرماندار مرکز حوزه انتخابیه کرج، فردیس و اشتهارد با اشاره به اینکه عمده فعالیت نامزدهای انتخابات در فضای مجازی و شبکه استانی خواهد بود گفت: طبق آخرین اعلام وزارت کشور، نامزدها ستاد تبلیغاتی نخواهند داشت ولی می توانند مرکزی برای رتق و فتق امورات اجرایی و ساماندهی نمایندگان خود در شعب اخذ رای داشته باشند.
 
وی بیان کرد: در این دوره بر اساس دستورالعمل های بهداشتی، بجای تجمعات و گردهمایی نامزدها و هوادارانشان، فرصتی فراهم شده تا نامزدها با همکاری صدا و سیما برنامه تبلیغی تولید کنند و از شبکه استانی در قالب برنامه های تلویزیونی و رادیویی پخش کنند.
 ۹۰۸ شعبه اخذ رأی در حوزه انتخابیه کرج، فردیس و اشتهارد پیش شده  که از این تعداد  ۷۰۴ شعبه در کرج و آسارا ،۱۵۶ شعبه در فردیس و ۴۸ شعبه در اشتهارد فعال خواهند شد. 

 حوزه انتخابیه کرج، اشتهارد و فردیس دارای ۲ کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی است .

در دور نخست تکلیف یک کرسی از سهمیه این حوزه انتخابیه مشخص شد و رقابت برای تعیین تکلیف کرسی دوم  بین ۲ داوطلب  به دور دوم یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی کشانده شد.

حوزه انتخابیه کرج، فردیس و اشتهارد مشمول شرایط قانونی برگزاری دور دوم انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی است و تا به این لحظه شورای  نگهبان ۲۱ شهریورماه را زمان برگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی اعلام  کرده است.

در مرحله اول یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در کرج سه هزارنفر مامور محافظت از صندوق های اخذ رای بودند.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی صبح روز جمعه دوم اسفندماه در سراسر کشور برگزار شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =