دولتمردان توجه ویژه ای به جامعه ایثارگران دارند 

یاسوج- ایرنا- استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: دولتمردان توجه ویژه ای به خانواده شهدا و جامعه ایثارگران کشور و این استان دارند. 

به گزارش ایرنا، حسین کلانتری روز چهارشنبه در نشست ستاد چهلمین سالگرد دفاع مقدس در یاسوج اظهار داشت: رشادت های مثال زدنی شهدا و ایثارگران در دوران هشت سال دفاع مقدس سبب تحکیم هر چه بیشتر پایه های نظام و انقلاب شد  به طوری که امروزه ایران اسلامی در اوج اقتدار و تأثیرگذاری در عرصه بین المللی است. 

وی افزود: خانواده شهدا و جامعه ایثارگران باید تا همیشه مورد تکریم قرار گیرند و فداکاری های تحسین برانگیز آنان در دوران دفاع مقدس  نیز هرگز از اذهان ملت ایران فراموش نمی شود. 

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: دوران دفاع مقدس برگرفته از نهضت عاشورا بوده و در مورد اهمیت چشمگیر آن همین بس که نظام و انقلاب را زنده و پاینده نگه داشته است.   

کلانتری عنوان کرد: فرهنگ ناب دفاع مقدس، ایثار، شهادت و جهاد باید به نحو مطلوب به نسل های آینده کشور و کهگیلویه و بویراحمد منتقل شود و در این زمینه می توان استفاده بهینه تری از ظرفیت فضای مجازی، شبکه های اجتماعی، رسانه ها، ابزار هنر، خبرنگاران و هنرمندان کرد. 

وی ابراز داشت: مسؤولان اجرایی و نهادهای دولتی کهگیلویه و بویراحمد مکلفند علاوه بر تکریم خانواده شهدا و جامعه ایثارگران این استان خدمات لازم را نیز به آنان ارائه دهند. 

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: بزودی یک نشست در شهر یاسوج با حضور فرماندهان سپاه و نیروی انتظامی و فرمانداران شهرستان های ۹ گانه این استان برای تصمیم گیری نهایی در مورد جزئیات برگزاری همایش استانی نکوداشت پیشکسوتان دفاع مقدس برگزار شود. 

کلانتری اظهار داشت: انتخاب رزمندگان و فرماندهان دوران دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد برای شرکت در این همایش با توجه به شرایط  کرونایی و لزوم رعایت فاصله گذاری اجتماعی باید بر اساس شاخص ها، ملاک ها و معیارهایی باشد.      

وی افزود: دستگاه های اجرایی کهگیلویه و بویراحمد موظفند به تمامی تکالیف تعیین شده برای آنان به منظور برگزاری این همایش عمل کنند. 

کلانتری بیان کرد: مکان های برگزاری این همایش در شهر یاسوج و مراکز شهرستان های کهگیلویه و بویراحمد برای حفظ سلامت شرکت کنندگان علیه بیماری کرونا ضدعفونی شود. 

وی عنوان کرد: شرایط کرونایی محدودیت هایی را برای برگزاری این همایش ایجاد کرده حال آنکه شایسته بود به طرز باکیفیت تر و با حضور  گسترده تر مردم، خانواده شهدا، رزمندگان و فرماندهان دوران دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد برگزار شود. 

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: برنامه های مربوط به چهلمین سالگرد آغاز دفاع مقدس در کشور و این استان از سوم خردادماه ۱۳۹۹ تا پایان امسال اجرا می شوند. 

سرهنگ امیرعباس آسمند اظهار داشت: ۷۲۶ برنامه باید در این بازه زمانی در کهگیلویه و بویراحمد اجرا شود. 

وی افزود: علاوه بر ستاد استانی ستادهایی نیز در شهرستان های ۹ گانه و دستگاه های اجرایی کهگیلویه و بویراحمد برای اجرای برنامه های چهلمین سالگرد آغاز دفاع مقدس تشکیل و فعال شده است.   

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: بدلیل شیوع بیماری کرونا رژه نیروهای مسلح در روز ۳۱ شهریورماه امسال در کشور و این استان برگزار نمی شود. 

سرهنگ آسمند عنوان کرد: ۳۱ شهریورماه امسال و همزمان با سراسر کشور همایش استانی نکوداشت پیشکسوتان دفاع مقدس با حضور نماینده ولی فقیه، استاندار و فرمانده سپاه فتح این استان و شرکت رزمندگان و فرماندهان دوران دفاع مقدس این استان در مصلای امام خمینی (ره) شهر یاسوج برگزار می شود. 

وی ابراز داشت: زمان آغاز این همایش در شهر یاسوج از ساعت ۹ صبح بوده و در آن جمعی از مسؤولان اجرایی کهگیلویه و بویراحمد از  طریق ارتباط ویدئوکنفرانس با رهبر معظم انقلاب مطالبی را برای معظم له بیان می کنند.    

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد گفت: این همایش علاوه بر شهر یاسوج در مراکز شهرستان های استان نیز برگزار خواهد شد. 

سرهنگ آسمند اظهار داشت: همایش های شهرستانی نیز با حضور فرمانداران و فرماندهان سپاه نواحی برگزار می شوند. 

وی افزود: در کنار این همایش ها نمایشگاه دستاوردهای دفاع مقدس نیز در شهر یاسوج و مراکز شهرستان های کهگیلویه و بویراحمد دایر  می شود. 

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: با توجه شرایط کرونایی محدودیت هایی در زمینه مدت زمان بازدید از این نمایشگاه برای مردم، خانواده شهدا، جامعه ایثارگران و مسؤولان اجرایی استان لحاظ می شود. 

سرهنگ آسمند عنوان کرد: دوره آموزشی آشنایی با دفاع مقدس ویژه کارکنان دستگاه های اجرایی کهگیلویه و بویراحمد امسال به دلیل شیوع بیماری کرونا به صورت مجازی برگزار می شود.     

وی ابراز داشت: متولی برگزاری این دوره آموزشی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کهگیلویه و بویراحمد است. 

سرهنگ آسمند گفت: سال های گذشته این دوره آموزشی به صورت حضوری برای کارکنان دستگاه های اجرایی کهگیلویه و بویراحمد برگزار می شد. 

کهگیلویه و بویراحمد در دوران هشت سال دفاع مقدس یک هزار و ۸۸۰ شهید، ۳۱۶ آزاده و افزون بر ۹ هزار جانباز تقدیم نظام و انقلاب کرده است. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha