نیروی زمینی ارتش محور دفاع و ایجاد امنیت در کشور است

مشهد- ایرنا- فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: ثبات و امنیت پایداری که امروز ایران اسلامی از آن بهره‌مند است به برکت اقتدار نیروهای مسلح بوده و در این بین نیروی زمینی ارتش به عنوان محور دفاع و ایجاد امنیت در کشور است.

امیر سرتیپ کیومرث حیدری روز چهارشنبه در حاشیه سفر به نوار مرزی شرق کشور در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این برهه حساس و کنونی که برخی از دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران افکار شوم و پلیدی در سر خود دارند توان دفاعی و نظامی نیروهای مسلح توانسته بازدارندگی در پی داشته باشد.

وی ادامه داد: نیروی زمینی محوری ارتش جمهوری اسلامی ایران با افتخار به منظور تامین امنیت ملی کشور در مرزهای غرب، جنوب غرب، شمال شرق و جنوب شرقی کشور استقرار یافته است تا موجبات استحکام بیشتر و امنیت پایدار را برای ملت ایران اسلامی به ارمغان بیاورد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران به نقش گروههای مهندسی رزمی ارتش جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و گفت: گروههای مهندسی رزمی با بهره گیری از دانش روز توانسته‌اند در حوزه های مختلف در کنار نیروهای مسلح و مردم باشند و در ایجاد راهها در مناطق کوهستانی و در مواقع بروز بلایای طبیعی در کنار مردم بوده و در ایجاد موانع خاص دفاعی نقش خود را به درستی ایفا کنند.

حیدری افزود: امروز نیروی زمینی ارتش در چرخه دفاعی نیازمند کشورهای بیگانه نیست، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در چرخه دفاعی و نظامی به خود کفایی رسیده است و این توانایی را داریم که دانش و علوم کسب شده را به برخی از کشورهای همسایه به ویژه کشورهای محور مقاومت صادر کنیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر هیچ خطری کشور و ملت ما را تهدید نمی کند و دشمنان ایران اسلامی بدانند که اگر کوچکترین نگاهی به آب و خاک این کشور داشته باشند به سرعت جواب دندان شکنی خواهند دید و ضربه مهلکی بر پیکره آنها خواهیم زد.

امروز با حضور فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران پایگاه سروان شهید شفیع ناظری تیپ ۲۷۷ متحرک هجومی شهید تولایی مستقر در مرز دوغارون تایباد در زمینی به مساحت ۸۶۶ مترمربع توسط مهندسان گروه مهندسی رزمی و پدافند غیرعامل شمال شرق نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران افتتاح شد.

بازدید خودرویی، اهدای درجه و تجلیل از کارکنان گروه مهندسی رزمی از دیگر برنامه‌های فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در سفر امروز وی به نوار مرزی شرق خراسان رضوی بود.

خراسان رضوی ۳۰۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور افغانستان دارد که ۹۰ کیلومتر از این امتداد در حوزه شهرستان تایباد واقع است.

تایباد در فاصله ۲۲۵ کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha