شمار بیماران بدحال کرونایی در اصفهان افزایش یافت

اصفهان- ایرنا - سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: شمار بیماران بدحال کرونایی بستری شده در بخش مراقبت‌های ویژه (ICU) بیمارستان‌های استان افزایش یافته که به بیش از ۲۰۰ نفر رسیده است.

آرش نجیمی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با تداوم روند افزایشی تعداد مبتلایان به کرونا در شهریور جاری، شمار بیمارانی که در بیمارستان‌ها بستری هستند به بیش از یکهزار نفر رسید و به تَبع آن، بیماران بدحالی که باید در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان باشند نیز بیشتر شد.

وی با بیان اینکه در زمان حاضر ۲۰۴ بیمار بدحال در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان اصفهان بستری هستند، تصریح کرد: ۱۲۳ نفر از بین آنها دارای لوله‌گذاری تنفسی و شرایط وخیم‌تری هستند.

نجیمی با اشاره به اینکه سالمندان، تعداد قابل توجهی از بیماران بدحال مبتلا به کرونا را تشکیل می‌دهند، تاکید کرد: شمار بیماران بدحال در سایر گروه‌های سنی نسبت به هفته‌های گذشته، افزایش یافته است.

وی تعداد بیماران دارای علائم ابتلا به کرونا که در زمان حاضر در بیمارستان‌های استان بستری هستند را یکهزار و ۱۲۴ نفر اعلام و خاطرنشان کرد: این رقم در هفته گذشته کمتر از یکهزار نفر بود.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه بیمارستان الزهرا(س) اصفهان با حدود ۸۰۰ تخت به مرور زمان در حال تکمیل ظرفیت خود برای پذیرش بیماران مبتلا به کروناست، اظهار داشت: پذیرش بیماران جدید مبتلا به کرونا در بیمارستان خورشید، متوقف شد و در بیمارستان امین نیز از اول مهر امسال متوقف می‌شود.

وی افزود: با توجه به مسافرت‌های چند روز گذشته و رعایت نشدن کامل دستورهای بهداشتی توسط تعدادی از هیات‌های عزاداری، دورنمای خوبی از شرایط بیماری کرونا در روزهای آینده وجود ندارد.

نجیمی درباره آخرین رنگ‌بندی شهرستان‌های استان اصفهان از نظر بیماری کرونا گفت که جدیدترین جدول را در اختیار ندارد.

از ابتدای شیوع بیماری کرونا تا کنون بیشترین تعداد بستری در بیمارستان‌های استان اصفهان مربوط به اسفند و اوائل فروردین بود؛ این تعداد با اعمال محدودیت‌های فروردین و اردیبهشت به کمتر از ۳۰۰ نفر در اوائل خرداد امسال رسید ولی پس از آن مجدد روند صعودی به خود گرفت و اکنون به بیش از یکهزار نفر رسیده است.

استان اصفهان در زمان حاضر در وضعیت قرمز بیماری کرونا قرار دارد.

پتاکنون بیش از ۳۷۸ هزار نفر در کشور به‌طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شدند و شمار جان‌باختگان این بیماری به بیش از ۲۱ هزار نفر رسید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =