تأمین مسکن فرهنگیان نیازمند کمک ویژه‌ دولت است

تهران-ایرنا- رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: تأمین مسکن فرهنگیان نیازمند کمک ویژه‌ی هیات دولت است.

به گزارش عصر چهارشنبه وزارت آموزش‌وپرورش، علیرضا منادی در میزگرد تخصصی آموزش‌وپرورش و مجلس شورای اسلامی در سی‌وچهارمین اجلاس سراسری روسا و مدیران آموزش‌وپرورش کشور، با اشاره به ۳ درخواست از رییس‌جمهوری گفت:  اول، ارائه‌ سیم‌کارت‌های کنترل‌ شده برای دانش‌آموزان . دوم اینترنت رایگان برای دانش‌آموزان و سوم تهیه‌ تبلت برای دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل است و این دستگاه‌ها باید در اختیار دانش‌آموزان نیازمند قرار بگیرد.

وی در مورد عدالت آموزشی گفت: با استفاده از شبکه‌ شاد، عدالت آموزشی رو به افزایش می‌رود و پوشش وسیع‌تری پیدا می‌کند. 

وی افزود: آموزش‌های سنتی دیگر جواب‌گو نیست و اگر دقت نداشته باشیم، دانش‌آموز از ما جلوتر می‌رود. معلم آن‌قدر باید به موضوعات مسلط باشد؛ تا بتواند تمام سؤالات آن‌ها را پاسخ بدهد. از سوی دیگر فرهنگیان ما باید مجهز به سواد رسانه‌ای باشند و بدانند آموزش جدا از پرورش نیست. 

وی در خصوص اهمیت رسیدگی به وضعیت معیشت فرهنگیان گفت: معلم باید تمام فکرش به سمت دانش‌آموزان باشد و نباید شاهد آن باشیم که معلم‌ها با وجود مشکلات مالی، مشغول به کار دوم باشند. همچنین در خصوص مسکن فرهنگیان، نیازمند کمک هیات دولت هستیم. نباید معلمی را داشته باشیم که مستأجر باشد و در این زمینه هم‌کارهای خوبی انجام‌گرفته است اما همچنان به کمک دولت نیازمندیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =