غلبه بر پاندمی و میزبانی توکیو از المپیک میراث «آبه» خواهد بود

تهران- ایرنا- سازمان‌دهندگان المپیک توکیو امیدوارند تا «شینزو آبه» با وجود اعلام استعفا، همچنان در آماده‌سازی‌ها برای المپیک به تعویق افتاده ۲۰۲۰ دخیل بوده و این کمیته را راهبری کند.

به گزارش ایرنا، نام آبه همواره مترادف با توکیو ۲۰۲۰ بوده است؛ وی به شدت در کسب امتیاز میزبانی این تورنمنت بزرگ در سال ۲۰۱۳ دخالت داشت و در جریان مراسم اختتامیه المپیک سه سال بعد از آن در ریو، با لباس شخصیت بازی ویدئویی «ماریو» نام خود را بیش از پیش بر سر زبان‌ها انداخت.

وی در ماه مارس اعلام کرد که این رقابت‌ها به دلیل شیوع ویروس کرونا یک سال به تعویق افتاده و براساس برنامه‌ریزی جدید از ۲۳ جولای تا هشتم آگوست ۲۰۲۱ برگزار خواهد شد.

«توشیرو موتو» رییس کمیته سازماندهی المپیک توکیو در گفت‌وگو با رویترز اظهار داشت: در جریان پیروزی ما در کسب میزبانی المپیک، آبه نقش فعالی داشت. او همچنین تصمیم سخت تعویق یک ساله المپیک را گرفت. در صورتی که وی بتواند ما را در تلاش برای مقابله با کرونا و میزبانی از المپیک، همچنان راهنمایی کند، حتی بعد از استعفا، اتفاقی بسیار ترغیب کننده خواهد بود.

سازمان‌دهندگان المپیک توکیو گفته‌اند که این تورنمنت نماد احیای جهان از پاندمی (کرونا) خواهد بود.

موتو اضافه کرد: معتقدم که غلبه بر پاندمی و میزبانی از المپیک توسط توکیو بی‌شک به میراث آبه بدل خواهد شد.

پیش از پاندمی، همکاری‌ها برای برگزاری المپیک به طور کامل برای آبه مثبت نبود؛ او در سال ۲۰۱۵ و بدنبال انتقادهای عمومی در خصوص افزایش هزینه‌های ساخت و ساز ورزشگاه‌های المپیک، طراحی ورزشگاه ملی توکیو را لغو کرد؛ با این حال همچنان پیش بینی می‌شود که بازی‌ها هزینه‌ای ۱۲.۶ میلیارد دلاری روی دست توکیو باقی بگذارد.

شخصی که به همراه آبه خبر کسب امتیاز میزبانی از المپیک را اعلام کرد یعنی «سونکازا تاکدا» رییس اسبق کمیته المپیک ژاپن هم اکنون به اتهام فساد در پیشنهاد میزبانی المپیک در فرانسه تحت تحقیقات قرار دارد.

از زمان تعلیق المپیک توکیو، حامیان برگزاری این رویداد کاهش یافته‌اند به طوری که براساس یک نظرسنجی انجام شده در جولای توسط خبرگزاری کیودو، کمتر از یک سوم شرکت کنندگان در نظرسنجی خواستار برگزاری بازی‌ها در سال آینده بودند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha