دهکده فن‌آوران سلامت دانشگاه آزاد اسلامی اراک به بهره‌برداری رسید

اراک - ایرنا - دهکده فن‌آوران سلامت دانشگاه آزاد اسلامی اراک عصر چهارشنبه به مناسبت هفته دولت با حضور استاندار مرکزی و مسئولان استان به بهره‌برداری رسید.

این طرح در فضایی به وسعت ۹۰۰ متر مربع با نصب تجهیزات کامل خط تولید محصولات لبنی با صرف اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال احداث شده است.

ظرفیت تولید روزانه محصولات لبنی این طرح پنح تن است و تمام محصولات به صورت بهداشتی و بدون دخالت دست و استریل تولید و بسته بندی می‌شوند.

این طرح علاوه بر درآمدزایی غیرشهریه‌ای برای دانشگاه آزاد اسلامی اراک، ۳۰ اشتغال جدید نیز فراهم کرده و محصولات آن در فروشگاهی که به همین منظور دایرشده، به مردم عرضه می‌شود.

استاندار مرکزی در حاشیه آیین افتتاح این طرح در جمع خبرنگاران گفت: دانشگاه آزاد اسلامی اراک از ظرفیت و امکانات خوبی در راستای تحقق جهش تولید برخوردار است که باید نهایت بهره را از آنان برد.

سید «علی آقازاده» افزود: دانشگاه آزاد اسلامی اراک حدود ۸۰ هکتار زمین با آب مناسب دارد که در سال‌های گذشته از آن استفاده مطلوب نشده بود.

وی بیان کرد: اجرای طرح‌های جدید این دانشگاه به طور قطع نقش موثری در درآمدزایی پایدار و تامین بودجه جاری ۲۰۰۰ میلیارد ریالی این دانشگاه و افزایش اشتغال دارد.

استاندار مرکزی ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی با اجرای طرح‌های اقتصادی جدید وارد یک مدار توسعه ذاتی و فطری شده که این مهم جای تقدیر دارد.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی هم در این آیین گفت: اجرای طرح اقتصادی در دانشگاه آزاد اسلامی اراک یک اقدام مطلوب برای درآمد زایی است.

«محمد حسن آصفری» افزود: مجلس شورای اسلامی آمادگی لازم برای حمایت از اقدامات پارک‌های علم و فناوری و خانه‌های نوین دانشگاه آزاد را دارد.

همچنین با حضور استاندار مرکزی، عملیات اجرایی طرح توسعه مجتمع دامپروری و مجموعه آبزی پروری (ماهیان سردآبی) در شهرک دانشگاهی امیرکبیر دانشگاه آزاد اسلامی اراک آغاز شد.

طرح توسعه مجتمع دامپروری این دانشگاه در زمینی به مساحت هشت هزار مترمربع آغاز شد که حدود چهار هزار متر مربع آن فضای مسقف و سالن‌های پرورش دام در نظر گرفته شده و با ایجاد آن تعداد دام‌های مولد از ۵۰ راس به ۲۰۰ راس و کل گله به ۶۰۰ راس افزایش پیدا می‌کند.

تولید شیر در این مجتمع نیز از ۲ هزار تن در روز به هفت تن و تولید گوشت قرمز سالیانه از ۱۲ تن به ۵۰ تن افزایش پیدا می‌کند.

برای عملیات اجرایی این طرح که مقرر شده ظرف مدت یک سال آینده به اتمام رسد، ۳۰ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است.

طرح مجموعه آبزی پروری (ماهیان سردآبی) نیز در زمینی به وسعت یک‌هزار و ۵۰۰ متر مربع آغاز شد و پیش بینی شده در این طرح ۶ استخر هشت ضلعی ایجاد شود که در هر دوره پرورش ۲۰ تن ماهی قزل‌آلای رنگین کمانی پرورش و تولید یابد که برای اجرای آن ۱۵ میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده است.

استاندار مرکزی در ابتدای حضور خود در دانشگاه آزاد اسلامی اراک بر سر مزار شهدای گمنام این دانشگاه رفت و ضمن قرائت فاتحه و نثار گل، با آرمان‌های بلند آنان تجدید میثاق کرد.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک در سال ۱۳۶۳ راه‌اندازی شد و فعالیت رسمی علمی خود را از مهر سال۱۳۶۴ با پذیرش ۶۰۰ دانشجو در ۱۰ رشته آغاز کرد و هم‌اکنون این دانشگاه به ‌عنوان بزرگ‌ترین دانشگاه غرب کشور در هفت معاونت و با چهار مرکز آموزشی وابسته در مهاجران، شازند، آستانه و خنداب فعالیت دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =