۱۲ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۴۰
کد خبرنگار: 1245
کد خبر: 84024848
۰ نفر

برچسب‌ها

بارزانی: کردها به عراقی بودن افتخار می کنند

بغداد - ایرنا - «نچیروان بارزانی» رئیس اقلیم کردستان عراق روز چهارشنبه در دیدار با «مصطفی الکاظمی» نخست وزیر در بغداد تاکید کرد که کردها به عراقی بودن و نقش اثرگذار منطقه ای و بین المللی کشورشان افتخار می کنند.

به گزارش ایرنا از منابع عراقی، بارزانی در دیدار با  «مصطفی الکاظمی» گفت که اقلیم کردستان عراق مصمم به ادامه تلاش ها برای ثبات، امنیت و حاکمیت عراق است.

دو طرف در این نشست در مورد کوشش ها برای مبارزه با ویروس کرونا و نیز نابودی بقایای گروه تروریستی داعش گفت و گو کردند. 

الکاظمی و بارزانی همچنین بر اهمیت نقش آفرینی نیروهای پیشمرگه به عنوان بخشی از سازمان امنیتی عراق تأکید کردند.

بارزانی در این دیدار درباره اقدام ها برای تقویت راهکارهای مشترک دولت فدرال و اقلیم کردستان با هدف حل مسائل بغداد و اربیل ابراز خوشبینی کرد و گفت که کردها به عراقی بودن خود افتخار می کنند و اقلیم کردستان مصمم به پیگیری کوشش ها با هدف ثبات، امنیت و حاکمیت عراق است.

بارزانی افزود اقلیم کردستان عراق به ایفای نقش بغداد در  عرصه های منطقه ای و جهانی در سایه دیدارهای مقام های بلندپایه عراق با کشورهای دوست و همچنین توافقات اصولی در راستای تامین منافع کشور و اقلیم افتخار می کند.

نچیروان بارزانی رئیس اقلیم کردستان عراق صبح امروز چهارشنبه برای دیدار با «امانوئل مکرون»، رئیس جمهوری فرانسه که به عراق سفر کرده از اربیل وارد بغداد شد. 

بارزانی همچنین در دیداری جداگانه با «محمد الحلبوسی»، رئیس پارلمان عراق درباره راهکارهای حل و فصل مسائل میان بغداد و اربیل گفت و گو و تبادل نظر کرد. 

بغداد و اربیل بر سر موضوع های فروش نفت، حقوق کارکنان دستگاه های اجرایی و بودجه اقلیم کردستان با یکدیگر اختلاف نظر جدی دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =