۱۲ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۴۳
کد خبرنگار: 1000
کد خبر: 84024845
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

پیشگیری از جابجایی چرخه کرونا در فارس با آموزش بهداشت

شیراز - ایرنا- آموزش نقش موثری در پیشگیری از جابجایی چرخه کرونا دارد ، استان فارس در این عرصه با تلاش پزشکان و کارکنان بهداشت و درمان به جایگاهی شایسته دست یافته است ، ستاد دانشگاهی مدیریت کرونا نیز بر توسعه آموزش‌های بهداشت به کودکان و اعضای خانواده برای پیشگیری از ابتلا به کرونا پافشاری می کند.

نشست ستاد دانشگاهی مدیریت بیماری کرونا  در شیراز روز چهارشنبه آموزش پیشگیری از کرونا از سوی والدین به فرزندان را یاد آوری کرد و آنان را  حامی سلامت کودکان دانست.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این نشست  با قدردانی از همدلی مردم استان، بر اهمیت آموزش اصول بهداشتی به فرزندان با تلاش والدین برای تامین سلامت خانواده ها و پیشگیری از گسترش چرخه های انتقال ویروس کرونا تاکید کرد.

 مهرزاد لطفی  با بیان اینکه این ویروس خطرناک سلامت فرزندان را تهدید می کند و هیچ فردی از ابتلا به این بیماری مصون نیست، گفت: توجه پدر و مادر به رعایت اصول بهداشتی نه تنها باید در خانواده آموزش داده شود، بلکه باید در رفتارمان نیز نهادینه شود.

وی با تاکید بر اینکه با عزم جدی خانواده ها، می توان با این بیماری مقابله کرد و فرصت شیوع را از این ویروس خطرناک گرفت، هشدار داد: بی توجهی والدین خطری است که در بحران کرونا جان فرزندانمان را تهدید می کند.

دکتر لطفی با اشاره به همدلی و همکاری مردم فارس با مجموعه سلامت استان، این موضوع را موجب افتخار دانشگاه علوم پزشکی شیراز برشمرد و ابراز امیدواری کرد تا با عزم جدی همگانی، رعایت اصول بهداشتی، استفاده از ماسک و مواد ضدعفونی کننده دست، شستشوی مرتب دست ها و رعایت فاصله فیزیکی از ابتلای خود و اطرافیانمان به این بیماری جلوگیری کنیم.

وی ضمن اعلام انجام هزار و ۱۱۰ آزمایش کرونا طی روز گذشته تاکنون در آزمایشگاه های تشخیصی فارس؛ به بررسی آمار مبتلایان، موارد مرگ و میر، افراد بستری و بهبودیافته، روند خدمت رسانی به مبتلایان و موارد مشکوک در مراکز درمانی و عملکرد مراکز آزمایشگاهی تشخیصی کروناویروس پرداخت.

علی اکبری  معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در این نشست به ارایه گزارشی از چگونگی شیوه ارائه خدمات درمانی در استان به مبتلایان و مراجعان پرداخت و آمار جانباختگان و افراد بستری در بیمارستان های استان را نسبت به روزهای پیشین بررسی کرد.

 عبدالرسول همتی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز با اعلام موارد بیماران مشکوک و یا علامت دار که در مراکز درمانی استان بستری هستند، عنوان کرد: از مجموع ۷۲۹ بیمار بستری، ۹۱ بیمار در بخش مراقبت های ویژه بستری بوده و شرایط آن ها وخیم گزارش شده است.

 دکتر همتی در ادامه با آرزوی سلامتی برای مبتلایان، از بهبودی ۴۰ هزار و ۸۳۶ مبتلا به کرونا در فارس خبر داد که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند و این تعداد را معادل ۹۴ درصد از موارد کل مبتلایان دانست.

 از دیروز تا امروز ۱۲ شهریور ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، یک هزار و ۸۵۸ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شدند و مجموع بیماران در کشور به ۳۷۸ هزار و ۷۵۲ نفر رسید متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۲۵ بیمار کرونا  جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۲۱ هزار و ۷۹۷ نفر رسیده است.

اخبار مرتبط