تالار فرهنگ و هنر آبدان دیر آماده بهره برداری است

بوشهر - ایرنا - مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: تالار فرهنگ و هنر شهر آبدان شهرستان دیر با ظرفیت ۲۱۰ صندلی و پیشرفت ۹۵ درصدی در آستانه بهره برداری قرار گرفت.

فاطمه کرمپور روز چهارشنبه در بازدید از این پروژه در شهر آبدان افزود: تالار فرهنگ و هنر شهر آبدان با مساحت یکهزار و ۶۰۰ متر مربع در شهر آبدان احداث شده است .
وی گفت: این تالار با ظرفیت ۲۱۰ صندلی دارای امکانات ویژه افراد معلول ، لابی تشریفات ، اتاق های گریم و دوربین های آنلاین پیشرفته امنیتی و سیستم های کامل و جامع سمعی و بصری کم نظیر در جنوب استان است .
وی افزود: ساختمان  تالار فرهنگ و هنر تا خردادماه امسال ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشت که با همت مسوولان  طی ۷۵ روز کاری این پروژه  آماده افتتاح شده است.

کرمپور بااشاره به سیاست های دولت در خصوص واگذاری مکان های فرهنگی و هنری به بخش خصوصی گفت: هدف از واگذاری این مکان ها به بخش خصوصی رونق بخشیدن به برنامه های فرهنگی هنری است  و ورود بخش خصوصی به مقوله فرهنگ و هنر می تواند رونق برنامه های هنری را افزایش دهد.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر گفت : دستگاهای اجرایی را موظف می کنیم که حتما یک مشاور رسانه ای را منصوب کنند که بتوانیم خدمات دولت و نظام را به مردم انعکاس دهیم که حقی از کسی ضایع نشود.

مهرداد ستوده افزود : تحولی که در واحد عمرانی استانداری ایجاد شد دنبال کردن پروژه های نیمه تمامی بود که سال ها رها شده بود به دلیل عدم مدیریت صحیح منابع اعتبار اندک اختصاصی  قطره قطره به برخی از پروژه ها اختصاص می یافت و با وجود صرف اعتبارات  تاثیری در روند پیشرفت پروژه ها نداشت.

وی بیان کرد : در سال های قبل اعتبارات خیلی بیشتری نسبت به ۲ سال اخیر بود طوری که در دو سال اخیر از لحاظ اقتصادی واقعا دولت در تنگنا قرار دارد و کشور سخت ترین شرایط اقتصادی را در حال طی کردن است .
معاون امور عمرانی استاندار بوشهر اظهارداشت: پس از ۸ سالی که عملیات اجرایی این پروژه گذشته بود تنها ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشت ولی در این دولت با ۷۵ روز کاری پیشرفت آن به ۹۵ درصد رسیده است.
وی افزود: میزان اعتبار این پروژه هشت میلیارد تومان است که پیش بینی شده بزودی پنج درصد باقیمانده پروژه تکمیل و به بهره‌برداری برسد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =