استاندار خراسان رضوی: رعایت پروتکل‌های بهداشتی به صورت جدی تداوم یابد

مشهد- ایرنا- استاندار خراسان رضوی با قدردانی از مردم این استان به خاطر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در عزاداری‌های ماه محرم گفت: باید همین شیوه رعایت دستورالعمل‌ها را با کیفیت و جدیت بیشتری در استان دنبال کنیم.

به گزارش روز چهارشنبه استانداری خراسان رضوی علیرضا رزم‌حسینی در نشست ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در استان افزود: روند نزولی قابل قبولی در زمینه آمار مبتلایان به ویروس کرونا در استان ایجاد شده است البته این دلیل نمی‌شود که دیگر مسائل بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت نکنیم.
وی ادامه داد: باید همین شیوه رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی را با کیفیت و جدیت بیشتری در استان دنبال کنیم تا روند نزولی آمار مبتلایان همچنان ادامه یابد چنانکه به دنبال مصوبه ستاد ملی کرونا مبنی بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در ماه محرم خوشبختانه این سیاست در استان به خوبی اجرا شد.
استاندار خراسان رضوی گفت: صمیمانه از مردم شریف خراسان رضوی به ویژه مردم مشهد، علما به ویژه نماینده ولی فقیه در استان و تولیت آستان قدس رضوی، برپاکنندگان هیات‌های مذهبی، مداحان و همه دست اندرکاران برگزاری مراسم‌ مذهبی تشکر می‌کنم.
رزم حسینی افزود: مردم خراسان رضوی یک الگوی موفق و آبرومند را در برگزاری عزاداری ایام محرم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان به نمایش گذاشتند که قابل قدردانی است.
وی ادامه داد: باید از مسوولان هیات‌ها و دستگاه‌هایی که در ایام ماه محرم پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کردند قدردانی و با افرادی هم که بدون مجوز اقداماتی را انجام دادند برخورد شود. 

مسوولان سلامت خراسان رضوی نگران موج سوم کرونا هستند
رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز در حاشیه این نشست گفت: مسوولان سلامت خراسان رضوی نگران موج سوم کرونا هستند.
محمدحسین بحرینی افزود: همزمانی سفرهای پایان فصل تابستان، بازگشایی مدارس و سوار شدن موج آنفلوآنزای فصلی روی موج کرونا به شدت موجب نگرانی است لذا می‌طلبد مردم استان بیش از پیش پروتکل‌های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک، فاصله‌گذاری اجتماعی و بهداشت فردی را رعایت کنند.
وی اضافه کرد: از هیاتهای مذهبی سراسر کشور تقاضا می‌کنم امسال عزاداری را در شهرهای خود برگزار کنند و از سفر به مشهد به شکلی جدی خودداری کنند چرا که ما نگران موج سوم کرونا هستیم.
مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان رضوی نیز در حاشیه این نشست گفت: ماه محرم امسال با شکوه و شعور حسینی به بهترین وجه برگزار شد لذا از تمام مردم عزادار که دستورالعمل‌های اعلام شده توسط ستاد ملی کرونا را رعایت کردند قدردانی و تشکر می‌کنیم.
حجت‌الاسلام هادی صاحبقرانی افزود: از مسوولان محترم هیاتهای مذهبی که با وجود سختی‌های برگزاری جلسات در ماه محرم امسال، مسائل بهداشتی را رعایت کردند تشکر می‌کنیم.
بنا به اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تاکنون ۳۷۸ هزار و ۷۵۲ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده اند و تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۲۱ هزار و ۷۹۷ تن رسیده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =