۳۸ خانه پیش ساخته بهداشت عشایری در فارس راه اندازی شد

شیراز - ایرنا- معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز از ساخت و تحویل ۳۸ خانه پیش ساخته بهداشت در مناطق عشایری استان فارس خبر داد و اظهار داشت : در استان فارس بیش از ۱۴۸ هزار نفر جمعیت عشایر زندگی می کنند که به واسطه زندگی کوچ نشینی از دسترسی محدودی به خدمات بهداشتی و درمانی برخوردار بوده اند ، این خانه های پیش ساخته بهداشتی برای ارائه خدمات لازم به عشایر راه اندازی شده است.

عبدالرسول همتی روز چهارشنبه  از طرح ابتکاری دانشگاه علوم پزشکی شیراز که برای نخستین بار در کشور اتفاق افتاد خبر داد و گفت: خانه های بهداشت عشایری به صورت کانکس پیش ساخته طراحی شد تا با استفاده از قابلیت حمل بتوان از آنها در مناطق ییلاقی و قشلاقی استفاده و خدمات بهداشتی را در سطح مورد انتظار به این عزیزان ارائه کرد.

معاون بهداشت دانشگاه ادامه داد: در این واحدها مراقبت های بهداشتی اولیه و طرح پزشکی خانواده برای جمعیت عشایری کوچنده اجرا می شود و مراکز خدمات جامع سلامت معین این خانه های بهداشت نیز برای دریافت مراقبت های بیشتر عشایر، مشخص شده اند.

دکتر همتی اظهار کرد: ۴۵ خانه بهداشت سیار عشایری برای نقاط پرتراکم عشایری استان مصوب شده که تاکنون ۳۸ کانکس ساخته و برای اسقرار بهورزان عشایری و ارائه خدمات به مناطق موردنظر ارسال شده اند.

وی افزود: آخرین اقدام معاونت بهداشت دانشگاه، ساخت و تحویل یک دستگاه کانکس سیار خانه بهداشت عشایری و تحویل به دانشکده علوم پزشکی لارستان برای ارائه خدمت به جامعه عشایری آن منطقه بوده است.

۱۲ شهریور روز بهورز نامگذاری شده است.

اخبار مرتبط