امام جمعه سنندج: ایرانیان با کمک‌ مومنانه به الگوی جهانی تبدیل شدند

سنندج‌ - ایرنا - نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه سنندج گفت: مردم، نیروها و مسوولین در زمینه کمک مومنانه به نیازمندان خوب عمل کردند و امروز به یک اسوه و الگو برای همه جهان تبدیل شده‌اند.

به گزارش ایرنا، ماموستا فایق رستمی روز چهارشنبه در آیین برگزاری نهضت سراسری کمک مومنانه اظهار داشت: قرآن تاکید کرده در روزهای سخت از فقرا، یتیمان و نیازمندان دستگیری کنیم که مردم ایران توانسته‌اند به خوبی این توصیه الهی را اجرا کنند.

وی افزود: با گسترش کمک‌های مومنانه و  ایثار، شاهد ترویج مودت، رحمت، اخوت و برادری در میان افراد جامعه در کشور خواهیم بود.

ماموستا رستمی تاکید کرد: در روزهای آینده مدارس بازگشایی می‌شود اما برخی از خانواده‌ها توانایی تهیه لوازم التحریر برای فرزندان خود ندارند بنابراین ضروری است کمک‌ها در این زمینه‌ هم فراموش نشود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی‌(ره) کردستان هم در این آیین گفت: بعد از شیوع کرونا و پیام رهبر معظم انقلاب مبنی بر کمک مومنانه، خیرین و دستگاه‌ها تحت عنوان ستاد کمک مومنانه فعالیت‌ها را آغاز کردند که کمیته امداد امام راحل هم از این کاروان عقب نماند.

محمد رسول شیخی زاده افزود: این نهاد در مرحله اول با رزمایش ایران همدل یک در نیمه شعبان تا پایان محرم کمک‌هایی را توزیع کرد و در مرحله بعد با عنوان رزمایش ایران همدل ۲ از روز عید غدیر خم تا پایان صفر تهیه و توزیع ابن کمک‌ها ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه طبخ غذای گرم، تهیه و توزیع بسته‌های معیشتی و بهداشتی را دستور کار قرار دادیم، اظهار داشت: ۱۵۰ هزار پرس غذا را توزیع کردیم که هزینه تهیه‌ آن ۲ میلیارد تومان بود.

شیخی زاده اضافه کرد: ۶۰ هزار بسته معیتشی با هزینه ۲۱ میلیارد تومان در میان ۷۲ هزار خانوار تحت حمایت استان کردستان توزیع شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =