پوتین پس از پنج سال در نشست مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی می‌کند

مسکو - ایرنا - سخنگوی رئیس جمهوری روسیه اعلام کرد که ولادیمیر پوتین روز ۲۲ ماه سپتامبر (اول مهر ماه) در نشست مجمع عمومی سازمان ملل که به صورت وبیناری برگزار می شود، شرکت و سخنرانی خواهد کرد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، «دمیتری پسکوف» روز چهارشنبه به خبرنگاران گفت: مقدمات سخنرانی رئیس جمهوری روسیه در هفتاد و پنجمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل که به صورت وبیناری برگزار خواهد شد، فراهم شده است.

سخنگوی رئیس جمهوری روسیه گفت: ریاست مجمع عمومی سازمان ملل متحد پیشنهاد کرد که باتوجه به وضعیت اپیدمیولوژی (بخاطر شیوع همه گیر ویروس کرونا) سران کشورها به صورت وبیناری سخنرانی کنند.

به گفته پسکوف، در برنامه سخنرانی در نشست مجمع عمومی سازمان ملل، پوتین در مکان هفتم قرار دارد و پس از سران برزیل، آمریکا، ترکیه، چین، شیلی و کوبا سخنرانی می کند. در همین روز رئیس جمهوری ایران و رئیس جمهوری فرانسه هم سخنرانی خواهند کرد.

در زمان حاضر ترامپ و دبیر کل سازمان ملل اعلام کرده اند که به صورت حضوری در سازمان ملل در نشست مجمع عمومی سخنرانی خواهند کرد.

هفتادمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل از روز ۲۲ تا ۲۹ ماه سپتامبر (اول تا هشتم مهر ماه) برگزار می شود. 

پوتین آخرین بار در مهر ماه سال ۱۳۹۴ در نشست مجمع عمومی سازمان ملل شرکت کرد.

پس از آن به دلیل تیره شدن روابط روسیه و آمریکا، رئیس جمهوری روسیه برای خودداری از دیدار با همتای امریکایی خود در این نشست شرکت نکرد و بجای وی سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه سرپرستی هیات این کشور در نشست مجمع عمومی سازمان ملل را برعهده داشت. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha