مدرسه محوری مهمترین برنامه آموزش و پرورش چهارمحال وبختیاری است

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری با اشاره به وضعیت کنونی شیوع ویروس کرونا ‌گفت: مدرسه محوری مهمترین برنامه امسال آموزش و پرورش استان ‌است.

فرحناز قائدامینی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه برنامه امسال متفاوت با سال‌های گذشته است، افزود:  بحث مدرسه محوری امسال مطرح است که در هر مدرسه بنا به شرایط موجود و با توجه به مصوبات شورای مدرسه، تصمیم گیری انجام می‌شود و برنامه آموزشی متناسب با بوم منطقه اجرا می‌شود.

به گفته وی، تمام مراحل ضدعفونی و گندزدایی مدارس انجام شده و هیچ مشکلی برای بازگشایی مدارس وجود ندارد و مدارس از ۱۵ شهریورماه بازگشایی خواهند شد.

وی اظهار داشت: حضور دانش آموزان در مدارس بر اساس تصمیم ستاد مقابله با کرونا و با توجه به وضعیت منطقه است و برای حضور دانش‌آموزان در مدارسی که جمعیت کم دارند، هیچ مشکلی وجود ندارد.

وی، برای مدارسی که جمعیت زیاد دارند، نیز برنامه ریزی های خاص انجام شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری با اشاره به برگزاری سی و چهارمین اجلاس رؤسا و مدیران آموزش و پرورش سراسر کشور افزود: این جلسه انگیزه فعالیت بیشتر را برای همه معلمان، مدیران و دست اندرکاران نظام آموزشی افزایش داد.

به گفته وی، اولویت نخست نظام آموزش و پرورش سلامت دانش آموزان و معلمان است و اینکه در وضعیت موجود آموزش‌ها به هیچ عنوان تعطیل نمی‌شود.

وی اظهار داشت: تمام محتوای آموزشی در سال تحصیلی جدید بدون هیچ عیب و نقص برگزار خواهد شد.

قائدامینی افزود: مهمترین اقدام برای سال تحصیلی آینده در استان براساس سند تحول بنیادین و تدوین سند آموزشی در اداره کل و مناطق است که تمام برنامه‌های آموزشی مشخص و به مدارس ابلاغ شده است.

وی به اجرای طرح بوم در مدارس استان اشاره کرد و گفت: برنامه های مهارتی از داخل سند بنیادین در قالب بسته‌های تحولی استخراج شده و در سال تحصیلی پیش رو در مدارس اجرایی خواهد شد.

مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری با تاکید بر اینکه مبارزه با چاقی دانش آموزان افزود: طرح هر دانش آموز یک مهارت و طرح مدرسه خوانا، طرح آجر به آجر در مدارس استان امسال اجرایی می‌شود که در طرح هر دانش آموز یک مهارت، دانش آموزان یک مهارت علمی را فراخواهند گرفت.

وی اظهار داشت:  در هر مدرسه، سه برنامه روزانه، هفتگی و برنامه مدرسه تهیه و تدوین شده که بسته به شرایط مدرسه و با هماهنگی ستاد کرونا این برنامه‌ها اجرایی خواهد شد.

وی گفت: به منظور ارزیابی و نظارت بر فعالیت مدارس و رفع مشکلات احتمالی در سال تحصیلی جدید هر کدام از معاونان اداره کل آموزش و پرورش به عنوان معاونان معین بر مدارس نظارت خواهند داشت.

در سال تحصیلی جدید بیش از ۲۰۷هزار دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی مشغول تحصیل خواهند شد.

به گزارش ایرنا، ویروس کرونا که منجر به بیماری نوپدید کووید ۱۹ شده است، بسیاری از کشورهای جهان درگیر کرده است و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

استفاده همگانی از ماسک، رعایت فاصله ۲ متری از یکدیگر، شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و منع سفر و حضور در اجتماعات از جمله نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha