فرماندار: انتقال آب از سد رودبال به فسا نقطه عطفی در خدمات‌رسانی به مردم است

شیراز-ایرنا- معاون استاندار فارس و فرماندار ویژه شهرستان فسا با تاکید بر تسریع در تکمیل پروژه انتقال آب از سد رودبال به این شهرستان، گفت: در شرایطی که دولت، دچار تنگناهای مالی و مشکلات متعددی است، اجرای چنین طرح‌هایی، نقطه عطف مهمی در امر خدمت رسانی به مردم محسوب می‌شود.

حسین آرگیو، چهارشنبه در نشست با شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر ششده از توابع شهرستان فسا، بیان داشت: با انتقال آب از سد رودبال به این شهرستان، علاوه بر رفع مشکلات شهر فسا در حوزه آب، مشکلات دیرینه آب روستاهای ششده و قره بلاغ و سایر روستاهای این منطقه نیز برطرف خواهد شد.

وی اضافه کرد: شرکت آب منطقه‌ای فارس باید در حداقل زمان ممکن، این پروژه را تکمیل کند و در این مورد تاخیری صورت نگیرد تا کام مردم این شهرستان با افتتاح این طرح شیرین شود.
فرماندار ویژه شهرستان فسا همچنین بر لزوم همکاری شهرداری و شورای اسلامی شهر برای انتقال آب از سد رودبال به شهرستان فسا تاکید و بیان کرد: شهرداری و شورای اسلامی شهر ششده نیز شرایط را برای تسهیل در امر انتقال آب از طریق شبکه آبرسانی فراهم کنند تا این پروژه عظیم و حیاتی در اسرع وقت به بهره‌برداری برسد.
شهرستان فسا در فاصله ۱۳۰کیلومتری جنوب شرقی شیراز واقع شده است.

سد مخزنی رودبال، از نوع خاکی، سنگریزه‌ای با هسته رسی است و ۸۳ متر ارتفاع دارد. حجم این سد ۸۲ میلیون متر مکعب است. طول تاج سد ۴۸۵ متر است و سالانه از قابلیت تنظیم ۱۰۴ میلیون متر مکعب آب برخوردار است.

سد رودبال از طرف شمال به شهرستان‌های نی‌ریز و استهبان، از طرف غرب به شهرستان فسا و از طرف جنوب به شهرستان داراب منتهی می‌شود،

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha