۱۲ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۰۳
کد خبرنگار: 1235
کد خبر: 84024803
۱ نفر

برچسب‌ها

باکو احداث پایگاه نظامی ترکیه در نخجوان را تکذیب کرد

باکو - ایرنا - وزارت دفاع جمهوری آذربایجان روز چهارشنبه گزارش اخیر روزنامه " نزاویسیمایا گازتا " چاپ مسکو درباره احداث پایگاه نظامی ترکیه در نخجوان را تکذیب کرد .

این وزارتخانه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد : ما نظرات کذب درباره احداث و یا استقرار نیروهای نظامی ترکیه و جنگنده‌های این کشور در نخجوان و نیز انتقال 500 تن از جنگجویان سوری متشکل از ترکمان‌های این کشور به جمهوری آذربایجان را بطور قاطع رد می‌کنیم .

 وزارت دفاع جمهوری آذربایجان گزارشی با عنوان "جنگجویان سوری در جمهوری آذربایجان برای حمله به ارمنستان آماده می‌شوند " در روزنامه نزاویسیمایا گازتا چاپ مسکو را کاملا کذب و دور از واقعیت خواند و افزود: این گزارش جنبه سفارشی دارد و عمدی و افترا آمیز است .  

در این بیانیه اضافه شد: روزنامه نزاویسیمایا گازتا بهتر است به اصلاحیه  قانون نظامی ارمنستان درباره ایجاد یگانهای ویژه متشکل از شبه نظامیان داوطلب، توجه کند . ارمنستان از طریق این قانون سعی خواهد کرد که به جلب مزدوران و تروریستها از برخی کشورهای خاورمیانه از جمله لبنان و سوریه به ارتش خود مشروعیت بخشد .  

وزارت دفاع جمهوری آذربایجان همچنین ارمنستان را طرف ذی نفع در انتشار این گزارش کذب در روزنامه روسی عنوان و این کشور را به دامن زدن به تنش در منطقه متهم کرد .

روزنامه روسی در گزارشی ادعا کرده بود که ترکیه اقدام به تاسیس چند پایگاه نظامی در مناطق مختلف جمهوری آذربایجان کرده است .

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =