پیرانشهر همچنان در وضعیت هشدار کرونا قرار دارد

ارومیه- ایرنا- مدیر شبکه بهداشت و درمان پیرانشهر با اظهار نگرانی از وضعیت ویروس کرونا گفت: این شهرستان همچنان از نظر شیوع این ویروس در وضعیت هشدار قرار دارد.

مجید کاسیان زاده در بیستمین جلسه ستاد مدیریت و مبارزه با کرونای این شهرستان با بیان اینکه پیرانشهر طی 2 هفته اخیر در وضعیت هشدار قرار دارد اظهار داشت: متاسفانه میزان استفاده از ماسک در بین شهروندان کاهش پیدا کرده است که این موضوع می‌تواند نگران‌کننده باشد.

وی با بیان اینکه ‌رعایت اصول بهداشتی از سوی مردم می‌تواند میزان سرایت ویروس کرونا را به طور چشمگیری کاهش دهد افزود: از مردم انتظار می‌رود به خاطر رعایت حال پزشکان و پرستاران که ماه‌هاست در شرایط سخت و ویژه کاری به سر می‌برند، پروتکل‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک را رعایت کنند.

فرماندار پیرانشهر نیز در این جلسه ضمن دعوت مردم به استفاده از ماسک، نقش والدین را در تشویق فرزندان خود به استفاده از ماسک به‌ویژه در آستانه بازگشایی مدارس حایز اهمیت خواند و تاکید کرد: آموزش و پرورش در سال تحصیلی جدید باید آموزش‌های لازم جهت مقابله با کرونا را برای دانش‌آموزان در اولویت قرار دهد.

سیدعلی ترابی افزود: باتوجه به وضعیت هشدار کرونایی در این شهرستان، ادامه فعالیت قلیان‌سراهای سطح شهر به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست و با ادامه فعالیت آن برخورد قانونی صورت خواهد گرفت. 

پلمپ کامل قلیان‌سراها و ضبط ادوات آن، فعالیت مهد کودک‌ها با ظرفیت یک سوم با تایید بازرسان مرکز بهداشت، برگزاری مجامع شرکت تعاونی مسکن کارگران کارخانه قند با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و برگزاری لیگ داخلی فوتبال شهرستان در محوطه‌های سرباز و بدون تماشاگر و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از جمله مصوبه‌های این جلسه بود. 

پیرانشهر در جنوب استان آذربایجان‌غربی است و به دلیل اینکه یکی از مسیرهای اصلی ترانزیت کالا از طریق مرز تمرچین بوده و یک شهر گردشگری است نگرانی‌ها از شیوع کرونا در این شهرستان بالاتر از سایر نقاط است. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =