۱۱۶ واحد کشاورزی در آذربایجان‌غربی متقاضی دریافت تسهیلات کرونا هستند

ارومیه- ایرنا- معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی گفت: ۱۱۶ واحد کشاورزی در استان متقاضی دریافت تسهیلات کرونا هستند و مهلت ثبت‌نام نیز تا پایان شهریورماه تمدید شده‌ است.

 غلامعلی مرادی روز چهارشنبه در گفت ‌و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ۱۱۶ پرونده با اشتغال ‌هزار و ۸۳ نفر و با مبلغ درخواستی بیش از ۱۲۹ میلیارد و ۹۶۰ میلیون ریال در انتظار پرداخت تسهیلات هستند که از این میزان تا به امروز بیش از ۳۳ میلیارد ریال تسهیلات اعتباری به کسب‌وکارهای آسیب‌دیده در بخش کشاورزی استان پرداخت شده است.

وی با اشاره به تمدید زمان ثبت‌نام برای دریافت تسهیلات گفت: زمان ثبت‌نام برای بیمه شده‌ها تا ۱۵ شهریور و برای مشاغل غیررسمی و بنگاه‌های اقتصادی بیمه نشده تا پایان شهریورماه سال جاری تمدید شده است.

این مقام مسوول اضافه کرد: اعطای این تسهیلات صرفاً برای صاحبان کسب‌وکارهایی امکان پذیر است که در سامانه کارا به آدرس kara.mcls.gov.ir ثبت‌نام کرده و فرایند پذیرش و معرفی آنها به موسسه اعتباری طی شده باشد.

مرادی گفت: برای کمک به سایر کسب‌وکارها، واحدهایی که در قالب کارفرمایی و یا خویش‌فرمایی دارای لیست بیمه و در سال گذشته نیز فعال بوده و پس از شیوع ویروس کرونا، یعنی ابتدای اسفندماه نیروی کار خود را تعدیل نکرده باشند، می‌توانند در سامانه کارا ثبت‌نام کرده و پس از طی مراحل لازم، از تسهیلات بهره‌مند شوند.
وی ضمن تاکید بر اینکه این تسهیلات صرفاً برای یک بار به متقاضیان اعطا می‌شود، بیان کرد: با تمدید زمان ثبت‌نام، بخش قابل توجهی از مشاغل و کارگاه‌های آسیب دیده ناشی از کرونا، برای دریافت تسهیلات لازم ثبت‌نام می‌کنند.

کلیه تسهیلات واحدهای آسیب‌دیده ناشی از شیوع کرونا، شامل دوره تنفس سه ماهه و بازپرداخت تسهیلات نیز از مهرماه امسال به مدت ۲۴ ماه است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =