برد رادارهای ایران به ۳ هزار کیلومتر می‌رسد

تهران-ایرنا- رییس دفتر فرماندهی معظم کل قوا با تاکید بر این که امروز سلاح‌های راهبردی پدافند هوایی در اختیار ما قرار دارد گفت: در زمان دفاع مقدس عمق نگاه ما این بود که راداری داشته باشیم که بتواند ۲۵ کیلومتر را رصد کند ولی امروز ما رادارهایی داریم که ۳ هزار کیلومتر برد دارند.

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی ارتش، سردار سرتیپ بسیجی محمد شیرازی به مناسبت دهم شهریور ماه روز پدافند هوایی با حضور در گروه واکنش سریع راهبردی امام علی (ع) روز پدافند هوایی را تبریک گفت.

وی ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت اباعبدالله الحسین(ع) گفت: خداوند ذکر، نام و یاد امام حسین(ع) را موجب برکت و نورانیت کار ما قرار داده و ان‌شاءالله توفیق دهد که این مسیر نورانی که خود نشان ما داد و با پیروزی انقلاب اسلامی جلوه کرد را بتوانیم تا آخر ادامه دهیم.
سردار شیرازی با مقایسه وضعیت امروز کشور با قبل از انقلاب ضمن بیان خاطره‌ای گفت: من قبل از انقلاب در ارتش خدمت می‌کردم و با آمریکایی‌ها در یک پادگان بودیم، آن موقع دانشجوی وظیفه بودم اساتید من که ستوان و سروان بودند حق نداشتند به بخش تعمیر و نگهداری که در اختیار درجه دار آمریکایی بود نزدیک شوند؛ استاد ایرانی که واقعاً هم در کار خودش استاد بود حق نداشت به بخش های فنی نزدیک شود آن روز من به عنوان یک ایرانی احساس خفت می‌کردم، این حال و روز ما در آن ایام بود و آمریکا آن روزها هم مثل امروز به غلط تبلیغات می‌کرد که ما آمده ایم و به ایرانیان خدمت می‌کنیم.

وی به تحولی که در پدافند هوایی از دوران دفاع مقدس تا کنون رخ داده اشاره کرد و گفت: در دوران جنگ هواپیمای دشمن روی مناطق عملیاتی ما حضور پیدا می‌کرد بعضی از این هواپیماها مانند میراژ می‌آمدند و با خیال راحت بمباران می‌کردند و می‌رفتند و توانمندی ما آن روز محدود بود ولی امروز سلاح‌های راهبردی پدافند هوایی در اختیار ما قرار دارد.

این مقام عالیرتبه نظامی گفت: آن روزها عمق نگاه ما این بود که راداری داشته باشیم که بتواند ۲۵ کیلومتر را رصد کند ولی امروز ما رادارهایی داریم که ۳ هزار کیلومتر برد دارند.

سردار شیرازی با اشاره به نگاه بلند مقام معظم رهبری از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی در بحث توانمندی های داخلی گفت: در سال ۵۸ چند نفر از کارکنان نیروی هوایی ارتش آمدند محضر حضرت آقا، قطعه ای هم به همراه داشتند گفتند این قطعه ما تمام شده است، حضرت آقا فرمودند باید خودمان ببسازیم؛ من حالت این دوستان را فراموش نمی‌کنم که آنچنان جا خوردند و گفتم ما برویم بسازیم حضرت آقا با این نگاه، از ابتدا معاونت خودکفایی را در ارتش ایجاد کردند.

رییس دفتر فرماندهی معظم کل قوا ادامه داد: بیگانگان طی ده ها سال این باور را در جوانان ما نهادینه کرده بودند که ما نمی توانیم و قادر به تولید هیچ چیز نیستیم اما امروز ما به خودکفایی رسیده‌ایم.

سردار شیرازی تصریح کرد: دشمن از ابتدای پیدا شدن زمینه انقلاب اسلامی، عملیات‌های مختلفی را برای مقابله با آن آغاز کرد، از همان آغاز شمشیر را از رو بست و تحریم‌ها از همان زمان شروع شد؛ آنها نمی‌خواستند انقلاب اسلامی ادامه پیدا کند چون اسلام را می‌شناختند.

وی انگیزه توانستن را از خود توانایی مهمتر دانست و افزود: مهمتر از توانمندی که امروز به واسطه نگاه عمیق فرمانده معظم کل قوا (مد ظله العالی) داریم این است که ما به این امید و انگیزه رسیده‌ایم،  انگیزه جوانانی که امروز چه در بخش تولید و چه تعمیر قطعات نظامی کار می‌کنند باعث افتخار است.

رییس دفتر فرماندهی معظم کل قوا یادآورشد: ظرفیت نظام اسلامی ظرفیت بینظیری است که باید مورد استفاده قرار گیرد، ظرفیتی که ما با تجربه ۴۰ ساله در نیروهای مسلح داریم، با ادامه این روند و انگیزه و توان و علاقه شما، وضعیتی حاصل خواهد شد که دشمن هرگز تصور آن را نخواهد کرد.

سردار شیرازی به تاکید فرمانده معظم کل قوا به استفاده بهینه از نیروی جوان سرباز اشاره کرد و گفت: تربیت نیروهای جوان متدین، پایه کار، معتقد و با انگیزه بالاترین سرمایه ماست؛ این جوانان در اختیار ما قرار گرفتند و باید آنها را دریابیم و بشناسیم و درست به کار بگیریم که هم خودمان استفاده ببریم و هم انگیزه ای در آن جوان ایجاد کنیم، یعنی جوان ببیند توان و تخصصی دارد که مورد استفاده قرار می‌گیرد و ما وظیفه داریم این زمینه را برای او مهیا کنیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha